Buradasın
Ana Sayfa > Moda > 2016 Avangart Kıyafet Modelleri

2016 Avangart Kıyafet Modelleri

İşte Benim Stilim Avangart kıyafetler

Avangart son yıllarda moda kelimesi ile oldukça sık kullanılan bir giyim çeşiti arasında gelmektedir. Aslında moda yarışmalarında ve dünyaca ünlü defilelerde karşımıza çıkan bu tarz genellikle sahne kostümleri olarak ünlü isimler tarafından kullanılmaktadır. Günlük hayat için isminden de anlaşıldığı gibi oldukça avangart olan bu giyim modasını bugün sizlerle incelemek istedik. Özellikle tvden takip edilen TV8 kanalında ki İşte Benim Stilim avangart giyim konusunda yapılan günlük kombinler ile görsel olarak karşımıza gelmektedir.

Avangart moda nedir? diye soracak olursanız ve kelime anlamını merak edenler için kısa bir açıklama yapalım. Araştırdığım kadarı ile avangart kelimesi Fransızcadan gelmektedir. Öncü birlik olarak tanımlayacağımız avangart yenilikçi, sanatsal ve günlük yaşamda kullanılmayan kıyafetler bütünüdür. Sıra dışı olan bu giyimde kullanılan malzemeler herhangi bir mobilyadan alınmış ya da herhangi bir nesneden, hayvandan etkilenmiş tarzda yaratılmaktadır.

Özel dikim olarak kullanılabilen bu modelde ki avangart giyim modellerini görsel olarak galerimizden inceleyebiliriz. Avangart kıyafet modasında;

avangart kıyafet modelleri

Yukarıda ki avangart pantolon ceket modelinde bel bölümü balon şeklinde kabarık kullanılmış ve yüz kısmında ise abajura takılan bir aparat avangart aksesuar modelleri olarak tercih edilmiştir.

avangart kıyafet 2016

Ünlü isimlerden Lady Gaga avangart sahne kıyafetleri ile adından söz ettiren dünyaca ünlü bayan sanatçılar arasında.

2016 Avangart Kıyafet Modelleri

 

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top