Buradasın
Ana Sayfa > Moda > 2016 En Güzel Ferace Modelleri

2016 En Güzel Ferace Modelleri

Tesettürlü bayanların son zamanlarda en fazla kullandıkları pardesü modelleri arasında feraceler gelmektedir. Aslında ferace modelleri Osmanlı döneminden gelen bir giysidir. Kadınlar eski yıllarda çarşaf kullanmadan önce bu ferace modellerini dış giysi olarak kullanmaktalardı. Günümüz pardesülerine benzeyen ferace çeşitlerinin yakaları yoktur ve uzun bol kesimli giysilerdir.

Özellikle Türkiye’de ki batı kesiminde bulunan bazı köylerde de bu giysi günlük elbise tarzından kullanılmaktadır. Bu giysiyi bilmeyen hanımlar günümüz teknolojisi ile bir çok markanın piyasasında bu ferace modellerini görebilmektedir. Genellikle siyah ferace modelleri tercih edilirken günümüzde markaların çeşitlendirdiği renk ve modellerde yer almaktadır.

Tesettür ferace modellerinde örnek olarak siyah modeli inceleyebiliriz.

ferace modelleri

Kapşonlu ferace modellerinde de genç kızların kullanabileceği birbirinden güzel modeller yer almaktadır. İşte size bir kaç örnek daha…

Kapşonlu Ferace Modeli

Pelerinli ferace modeli olarak da adlandırabileceğiniz bu modellerin kol bölümünde işlemeleri de görebilirsiniz.

 

pelerinli-ferace-modeli

2016 ferace modellerinde sadece üst kısmında bulunan fermuar detayını görebilirsiniz. Aynı zamanda yukarıdan başlayıp eteğe kadar uzanan fermuarlarda hanımların tercihleri arasında.

İşlemeli Ferace Modelleri

En güzel ferace modellerini siz de yazımızından inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top