Buradasın
Ana Sayfa > Genel > 2016 Yaz Ayına Uzakdoğu Esintisi

2016 Yaz Ayına Uzakdoğu Esintisi

Bu yaz modasında uzak doğunun cazibesi tüm modacıların esin kaynağı oldu.Gizemli oldukları kadar savaşçı olan Japon kadınlarının feminen giyimleri pastel renklerle birleşerek bu yaz tüm bayanlarımızın dolaplarını süsleyecek.

Uzak doğu modasında sık sık  kullanabileceğini en önemli parça kimono kesimli obi kuşakla bağlanan trençkotlar olacak.Yaz modasında serin akşamların kurtarıcısı olacak bu trençkotları ilkbahar ve sonbahar aylarında rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Ayrıca her ortamda kurtarıcımız bol pantolonlarda da Japonların geleneksek tören kıyafeti olan hakamalardan esinlendiğini atlamamak lazım. Belden bağlanıp kalça üzerinden bol bir kesimle aşağı dökülen pantolonları bir çift topuklu ayakkabı ile ile kombinleyerek yaz akşamlarında kullanabileceğiniz gibi , düz kesim bir ayakkabı yada şık bir terlikle akşamüstü saatlerinde feminen bir şıklık sağlayabilirsiniz.

Uzakdoğu modasında hem çiçekli kumaşların hem de pastel tonların kullanıldığını göreceksiniz.Özellikle siyah yada kahverengi ile kombinleyebileceğiniz toprak tonları ile daha ciddi bir ofis kıyafetine dönüştürebileceğiniz bu akımda , çiçek desenleri kullanarak keyifli çay saatlerinin tarz ustası olacaksınız.

obi kemer

Eğer 2015 yaz  uzak doğu modası size çok aşırı geliyorsa ufak detaylarla modayı takip etmeniz mümkün. Uzakdoğudan gelen bu feminen akımda sadece obi kemerlerin kullanılması bile kombinlerinize ayrı bir hava katacak.Çok dar olmayan sifon kalem eteklerinizin bel kısmına obi kemer kullanımı sağlayarak göz alıcı olabilirsiniz.Eğer obi kemerler çok kalın diyorsanız ince bir obi kemer kullanmanızda uygun olacaktır.Bu kemerleri kullanırken ya hiç ucu görünmeyecek şekilde sıkıca sararak bel kıvrımınızı ortaya çıkartabilir yada bir fiyonk detayı katabilirsiniz.

Uzakdoğu Kıyafet Kombinleri
Uzakdoğu Kıyafet Kombinleri

Uzak doğu modasının son dokunuşu elbette ki saç ve makyaj.Biliyorsunuz ki tüm o çekici japon kadınlarının saçları sıkıca toplu ve makyajları gözleriyle dudaklarını ortaya çıkaracak şekilde.Yüzünüze çok fazla renklendirici sürmeden gözlerinizle dudaklarınızı ön plana çıkartacağınız bir makyaj tercihi uzak doğu modasının son rötuşunu tamamlayacaktır.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top