Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Acı Çehre Tohumu Nedir?

Acı Çehre Tohumu Nedir?

Acı Çehre Tohumu Nedir?

Acı çehre tohumunun en belirgin özelliklerinden bir tanesi zayıflatıcı olmasıdır. Ahmet Maranki acı çehre tohumuyla ilgili yapmış olduğu yorumlarda, bu bitkinin kilo verme konusunda yardımcı olduğunu söylemiş ve o günden sonra acı çehre bitkisine yoğun bir ilgi başlamıştır.

Acı çehre kullanan kişiler çok kısa bir sürede bitkinin etkisini görmüş ve hızlı bir şekilde zayıflamaya başlamıştır. Bitki tohumu karışımından meydana gelen acı çehreyi kullanan insanlar, yaklaşık olarak 8-10 kiloyu 1 ayda verebilmektedir. Alternatif tıp dünyasından ünlülerin tavsiyesi üzerine acı çehre kullanımı fazlasıyla artmıştır.

Acı cehre nedir, acı cehre, acı cehre nedir, acı cehre nasıl kullanılır, acı cehre zararları,acı cehre tohumu nasıl kullanılır, acı cehre zararları, acı cehre yan etkileri, acı cehre faydaları

Acı Çehre Faydaları Nelerdir?

Acı çehrenin zayıflatmanın yanı sıra kabızlık için de oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Bağırsakların çalışmasına yardımcı olur, temizler ve hücreleri yeniledikten sonra ciltte sıkılaşma başlar. Zayıflarken oluşan deri sarkmalarını önler. Kolesterolü dengede tutar, idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Böbrek ve prostat hastalıklarına da iyi gelir. Şişkinlik giderir, gaz oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.

Acı Çehrenin İçerisinde Olanlar

İçerisinde 75 tane farklı bitki tohumu barındırır ve bunların bir araya gelmesiyle oluşur.

Acı Çehrenin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Öğün sonralarında ılık su ile birlikte tüketmeliyiz. Uyandırmış olduğu tokluk hissiyle birlikte, gereğinden çok yemek yenmesine engel olmuş olur. Acı çehre bitkisi sayesinde, besinlerin içinde bulunan yağlar, mide tarafından emilirken engellenmiş olur. Yağ eğilimi düştüğü için üzerimizde zayıflama belirtileri gösterir. Bedenimizde bulunan kötü kolesterolü ve trigliseritleri atmada, bu bitki yardımcı olur.

İnce bağırsaklardaki besinlerin emilimini düşüren acı çehre, vücudumuz için gerekli mineral ve vitaminler dışındaki kilo yapıcı maddelerin de emilmesine engel olur.

Acı Çehre Sayesinde Verilen Kilolar

Acı çehre bilinmekte olan en hızlı ve etkili bitki türüdür. Bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Kullanımından yaklaşık olarak 3 saat sonra etkisini hissettirmeye başlar ve 1 gün içinde 3-4 kilo zayıflatabilir.

Zayıflama miktarı, bu bitkiyi kullanan kişinin metabolizmasına ve başlangıçtaki kilosuna göre değişkenlik göstermektedir. Acı çehrenin içinde kimyasal herhangi bir madde bulunmadığı için, bu bitki kullanımı bırakıldığında verilen kilolar geri alınmamaktadır. Bu da acı çehreyi tercih etmemizdeki en önemli etkenlerden biridir.

Doğal zayıflama ürünü olan acı çehre tohumu sayesinde kilo vermeye başlayanlar, ulaştıkları sonucu bizlerle paylaşabilirler. Yan etkisi veya zararı olursa, bununla ilgili görüşlerinizi bize aktarabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımızda Pratik makyaj sırları başlığı içeren makalemizde Kirpik için boya, Pratik makyaj ve pratik makyaj sırları hakkında bilgiler içermektedir.

One thought on “Acı Çehre Tohumu Nedir?

  1. Acı çehre almayı ve kullanmayı düşünüyorum.
    Acı cehre kullananlar bilgi verirse sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Top