Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Adaçayı Yağının Faydaları

Adaçayı Yağının Faydaları

Adaçayı yağının faydaları

Adaçayı Yağının Faydaları Nelerdir?

Sağlığa kesin yaralı olduğu bulguları tespit edilen Adaçayı yağı esansiyeldir. Pek çok yararları bulunmaktadır. Aromalı olması özelliği ile yemeklerde de kullanılır. Yatıştırıcıdır. Yağ, bitkinin yapraklarından elde edilmektedir.

Adaçayı yağı yararları.

  • Sivilceleri giderir
  • Cilt lekelerini temizler
  • Yara izlerini yok eder
  • Çatlakları giderir
  • Cildi sıkılaştırır ve cilde parlaklık katar

adacayi

Saç dökülmesine faydası: Kafa derisi adaçayı yağı ile en iyi şekilde beslenir. Saçları güçlendirir. Kepek oluşumunu engeller. Bit ve enfeksiyonları ortadan kaldırır.

Afrodizyak etkisi: Yağ aynı zamanda yenilebilmektedir de. Yemek pişirme esnasında ekleme yapılabilir. Uzmanlarca cinsel arzunun artması için önerilmektedir. Banyo öncesi masaj olarak da kullanılabilir. Yağ, vücudun derinliklerine nüfuz eder. Bu sayede erkekler ve kadınlar için cinsel gücü artırabilmektedir.

İç temizlik katkısı: Mikrop öldürücü bir etkisi de vardır adaçayı yağının. Bakterileri yok eder. Mide ve bağırsak için önemlidir. Ayrıca göz ve diş iltihaplanmalarına da iyi gelir.

Anti-depresan özelliği: Sinirleri uyarır. Rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Zihni açan hormonlara etki eder. Bunun için de yağ ile başa aromaterapi yapılmalıdır.

Yan etkiler: Hamilelerin kullanmaması gerekir. Ayrıca migren ve epilepsi için de uygun değildir.

Bir önceki yazımızda Saadet Işıl Aksoy Fotoları başlığı içeren makalemizde Saadet Işıl Aksoy, Saadet Işıl Aksoy boyu ve Saadet Işıl Aksoy fotoları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top