Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Akvaryumda Japon Balığı Nasıl Yetiştirilir?

Akvaryumda Japon Balığı Nasıl Yetiştirilir?

Japon balığı

Akvaryumda Japon Balığı Nasıl Yetiştirilir?

Balık besleyenler iyi bilir; balık beslemede ilk tercih edilen cins Japon balığı olur. Siz de hemen hemen bütün akvaryumlarda görürsünüz. Renkli ve gösterişli bir balık türüdür. Farklı ülkelerde adı gold fish olarak geçmektedir. Bilimde ise ismi Carassius auratus diye geçer.

70 litreye kadar su alan akvaryumlar beslemek için idealdir. Mideleri bulunmamaktadır. Aşırı beslenmeden dolayı ölebilirler. Barışçıl bir hayvandır. Farklı türlerle uyum sağlayabilirler. Sağlıklı bir şekilde yetiştirilirse eğer 25 yıl kadar yaşayabilirler.

japon-baligi-yetistirme

Akvaryum büyük ve 18 ile 24 santigrad derecede olmalıdır. Suyun pH’si 6 ile 8 arasında değişebilir. Musluktan akan sularımız bu değeri taşır. Yalnız su 3-4 gün bekletilip dinlendirilmelidir. Sonra akvaryuma aktarılmalıdır.

Yanına farklı balık türü koyacaksanız bu kendisinden küçük olmamalıdır; yiyebilir. Büyük boylu olanlar da Japon balığına zarar verebilir.

Kalın yapraklı bitkiler seçin. Saz ve Crypto bitki olarak koyulabilir. Tabana midye kırıkları yerleştirilebilir. Dibe iri şekilde kum taneleri yerleştirmeyin. Akvaryuma bozuk para ve misket gibi şeyler atmayın. Et ve ot yiyebilir.

japon-baligi-

Bir önceki yazımızda Saadet Işıl Aksoy Fotoları başlığı içeren makalemizde Saadet Işıl Aksoy, Saadet Işıl Aksoy boyu ve Saadet Işıl Aksoy fotoları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top