Buradasın
Ana Sayfa > Diyet > Alt Bacağı İnceltmek için Egzersizler ve Öneriler

Alt Bacağı İnceltmek için Egzersizler ve Öneriler

Alt Bacağı İnceltmek için Egzersizler ve Öneriler

Kimi insanlarda kilo vücudun belli bölgelerinde birikir ve bu görüntü hoşlarına gitmez. Ülkemizde genel olarak kadınların bacaklarının alt kısımları oldukça kalındır. Yapılan diyetler ve egzersizlerle vücudun genelinde bir incelme görülse de bu bölgelerde incelme sağlamak çok daha zordur. Alt bacakların vücudun diğer bölgelerine göre daha kalın olması boyunuzu da kısa gösterecektir. Bu nedenle alt bacağınızı çalıştıracak egzersizlere yönelmeniz, sonuç almanız bakımından yararlı olacaktır.

Egzersizleri 10 dakika süre ile başlayıp yavaş yavaş bu süreyi artırarak günde 30 dk ya çıkmanız yararlı olacaktır.

 

Alt Bacakları İnceltmek için Yapılabilecekler

  • Bacaklarınızı çalıştıracak step hareketlerini haftada en az 4 gün yapmalısınız. Step hareketlerini internette rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Hızlı müzik eşliğinde dans ederek de keyifli bir biçimde bacaklarınızı inceltebilirsiniz.
  • Bir başka egzersiz de şu şekildedir: Ayakta dik bir pozisyonda durun ve kollarınızı karşıya uzatın. Elleriniz öndeyken oturur pozisyona gelin ve birkaç saniye sonra kalkın. İlk başta çok yoğun yapmamaya dikkat edin. Kalmayabilirsiniz. Her gün çoğaltarak yapacağınız bu egzersiz bacak kaslarını çalıştırmada oldukça başarılıdır.
  • Başka bir egzersizde ise ayak parmaklarınızın üzerinde ellerinizi yukarıya doğru kaldırın. Bir iki saniye pozisyonunuzu koruyup eski halinize gelin ve tekrarlayın. Alt bacaklarınızın incelmesini sağlayan bu egzersizi de gün geçtikçe artırarak devam edin.
  • Plates de bacak inceltme selülit tedavisinde kullanılan bir diğer yöntemdir. Sizi çok zorlamayacak hafif plates hareketlerini seçmenizi öneriyoruz, aksi takdirde kas yaparsınız ve bacaklarınız daha da kalın görünebilir.
  • Yüzmek tüm vücut kaslarını çalıştıran etkili ve eğlenceli bir spordur. Bu nedenle bol bol yüzmenizi öneriyoruz.
  • Doymamış yağ tüketmeye dikkat edin. Meyve ve sebzelerde doymamış yağ oranı yüksektir. Bu nedenle bol bol tüketmelisiniz.
  • Metabolizmanızı hızlandırmak için sık sık ve azar azar yemek yeyin.
  • Diyetinize harfiyen uyun ancak çok stres yapmayın. Aksi takdirde daha fazla kilo alabilirsiniz. Yeme düzeninizi tüm hayatınız boyunca değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.
  • Her gün bir dakika süre ile bacaklarınızı tuz ile ovun ve ardından sıkılaştırıcı krem uygulayın.

 

Bir önceki yazımızda Zayıflama Yöntemleri başlığı içeren makalemizde hap ile zayıflama, iştah azaltan yiyecekler ve sağlıklı kilo verme hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top