Buradasın
Ana Sayfa > El ve Ayak Bakımı > Ayak Kokusu Problemi için Bitkisel Çözüm

Ayak Kokusu Problemi için Bitkisel Çözüm

Ayak Kokusu Problemi için Bitkisel Çözüm

Ayakların uzun süre havasız kalması ya da genetik nedenlerden kaynaklı olarak ayaklarda hoş olmayan kokular ortaya çıkabilir. Bu durum bizi olduğu kadar çevremizi de oldukça rahatsız eder. Ayak kokusu problemine çözüm olarak geliştirilmiş bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayarak sorunu çözmeniz mümkün.

Ayak Kokusu için Bitkisel Tedaviler

  • Karışım 1

Malzeme: 10 damla nane yağı, 10 damla kekik yağı, 1 kaşık kaya tuzu, 5 lt su.

Bir kaba koyacağınız 5 lt ılık suyun içerisine malzemeleri ekleyip iyice karıştırın. Ayaklarınızı 30 dk bu karışında bekletin daha sonra ayaklarınızı yıkayın.

 

  • Karışım 2

Malzeme: 5 damla Hint defnesi yağı, 5 damla lavanta yağı, 1 kaşık elma sirkesi, 1 kaşık kaya tuzu

Bir leğeni ılık su ile doldurun. Malzemeleri ilave ettikten sonra kaya tuzu eriyene kadar iyice karıştırın. Ayaklarınızı suyun içine sokup 25-30 dk bekleyin. Daha sonra ayaklarınızı temizleyebilirsiniz.

 

  • Ayak Kokusu için Sprey

Malzeme: 3 damla ıtır yağı, 5 damla lavanta yağı, 3 damla melisa yağı, 1 kaşık jojoba yağı

Tüm malzemeleri karıştırarak cam bir şişeye koyun. Ayaklarınızı her gün bu karışım ile masaj yaparak ovun ve 20 dk bekledikten sonra yıkayın.

 

  • Ayak Terlemesi ve Kokuyu Önleyen Pudra

Malzeme: 4 kaşık beyaz kil, 5 damla lavanta yağı, 4 damla patchouli yağı

Tüm malzemeleri bir kapta iyice karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı sabah ve akşam temizlediğiniz ayaklarınıza sürün.

 

  • Ayak Kokusuna Karşı Parfüm Tarifi

Malzeme: 2 kaşık elma sirkesi, 2 kaşık su, 1 kaşık lavanta yağı, 1 tatlı kaşığı servi yağı, 1 çay kaşığı Hint Defnesi yağı

Malzemeleri cam bir kasede karıştırdıktan sonra yine cam bir şişeye alın. günde iki defa Temizlediğiniz ayaklarınıza uygulayın.

 

 

 

Bir önceki yazımızda Ayak Bakımı başlığı içeren makalemizde ayak bakımı, ayak bakımı evde ve ayak bakımı nasıl yapılır hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top