Buradasın
Ana Sayfa > Sağlık > Ayakta Su Toplamasının Nedeni Nedir ve Tedavisi Nasıldır?

Ayakta Su Toplamasının Nedeni Nedir ve Tedavisi Nasıldır?

Ayakta su toplanması

Ayakta Su Toplamasının Nedeni ve Tedavisi 

Vücudumuzda bulunan deri hassastır ve en az bir darbeyle bile kötü görüntüler oluşabilir. Bunlardan bir tanesi de su toplamasıdır. Genellikle ayakta oluşan su toplanmaları da darbeler sonucunda çıkmaktadır. Hafif darbeli su toplanmaları birkaç gün içinde geçecektir ancak uzun süreli darbelere maruz kalan vücutta uzun süre toplanan su geçmiyorsa doktora gitmekte fayda vardır.

Su Toplanması Tedavisi

Tedavi süreci kişisel olarak da geçiştirilebilir. Nemlendirici ayak kremlerinden gerekli sonuç alınabilir. Bazı durumlarda su toplanmaları darbeden değil mantar dolayısı ile de oluşabilmektedir. Bu sorun kolay geçen bir süreç içermemektedir. İlaç tedavisi ya da krem yardımları ile giderilebilir.

su-toplanmasi

Biriken su toplanmasını patlatmamanız gerekiyor. Eğer küçük bir bölgede ve ince tabakalı ise patlattığınızda bir sorun olmayacaktır. Ancak toplanma geniş bölgeye yayılmış ise uzun süre yanmalar yaşayabilirsiniz.

En önemli kural ayağınızda su oluşmaması için rahat bir ayakkabı seçmek olacaktır. Özellikle bu tür ayakkabılar iki gün üst üste tercih edilmemeli, tespitten sonra giyiminden vazgeçilmelidir. Uzun süreli yerle sürtünme temasından da kaçınmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımızda Evde Doğal Diş Macunu Yapmak başlığı içeren makalemizde diş macunu nasıl yapılır, doğal diş macunu nasıl yapılır ve ev yapımı diş macunu hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top