Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeni diye adlandırılan bu bölgede tarihten beri pek çok gizemli olay yaşanmıştır. Kaybolan uçak, gemi ve benzeri şeyler… Bundan dolayı adı lanetli olarak belirtilmiştir günümüze ise Bermuda Üçgeni olarak gelmiştir. 

Bölge, Atlantik okyanusunun 500.000 mil kare alanında yer alır. Birkaç gemi ve uçak enkazlarına rastlanır. Son 100 yıllık dilimde batan birçok araç vardır ve sayı olarak 1000’leri bulduğu söylenir.

bermuda-seytan-ucgeni-sirri

İddialar önceden yerin altında mıknatıs olarak maden kaynakları olduğunu belirtiyordu. Son zamanlarda bu iddialar yerini başka iddialara bıraktı. Denizde çıkan beyaz su ile birlikte farklı araştırmalar yapıldı. Araştırmalar yerin altında doğalgaz kaynağı olduğunu verdi. “Gaz ile birlikte suyun altında yüksek basınç olup üstüne düşük sıcaklık eklenince basınç beyaz bir şekilde hidrat parçalarını oluşturmuştur.” bilgisi verildi.

Bölge, Gulf Stream adı verilen sıcak su hattından da etkilenmiştir. Hidrat parçaları bu su ile birlikte karışarak ilginç bir doğa olayı haline gelmiş ve eriyip su yüzüne çıkmıştır. Su yoğunluğunun azalması ile gemiler bundan etkilenmiştir. Havaya çıkan görünmez gazlar ile birlikte uçakları da etkilemiştir.

Bölge ile ilgili araştırmalar ve gizemli kayıp aramaları devam ediyor.

Bir önceki yazımızda Saadet Işıl Aksoy Fotoları başlığı içeren makalemizde Saadet Işıl Aksoy, Saadet Işıl Aksoy boyu ve Saadet Işıl Aksoy fotoları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top