Buradasın
Ana Sayfa > Saç Bakımı > Beyaz Saçlar için Bitkisel Maskeler

Beyaz Saçlar için Bitkisel Maskeler

Beyaz Saçlar için Bitkisel Maskeler

Beyaz saçlarınızı evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerle kapatabilmeniz mümkün. Böylece aynı zamanda saçlarınızı beslemiş de olursunuz.

Beyaz Saçlar için Maske Tarifleri

Maske-1

2 adet kuru amla üzümünü 1 kaşık Hint yağı ile kavurun. Karışım koyu bir renk alana kadar devam edin. Elde ettiğiniz karışım ılıkken saçlarınıza uygulayın. Haftada bir defa uygularsanız bir süre sonra saçlarınızın koyulaştığını görebilirsiniz.

Maske-2

Malzeme: 1 kaşık havuç tohumu yağı, 1 kaşık ceviz yağı, 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı, 1 tatlı kaşığı çörekotu yağı

Malzemeleri bir kapta iyice karıştırın ve saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza uygulayın. 15-20 dk bekledikten sonra bitkisel bir şampuanla yıkayın. Haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Maske-3

Malzeme: 1 tane orta boy soğan, 4 diş sarımsak, 1 yumurta sarısı, 1 kaşık zeytinyağı

Soğan ve sarımsağı birlikte iyice ezin, mutfak robotu da kullanabilirsiniz, daha sonra yumurta sarısı ve zeytinyağını ilave edin. Elde ettiğiniz maskeyi saçlarınıza uygulayın ve 1 saat sonra yıkayın. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Maske-4

Bir miktar kuru gül yaprağını yakın ve elde ettiğiniz külün içine 1 kaşık badem yağı ilave edin. İyice karıştırın ve saçlarınıza sürün. Yarım saat sonra yıkayın. Haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Maske-5

5 adet taze ceviz kabuğunu 3 bardak suda 15 boyunca kaynatın, ılıyınca içine 2-3 kaşık badem yağı ilave edin. Haftada 2-3 defa saçlarınızda 10 dk. bekletin. Beyazlayan saçlarınızın bir süre sonra koyulaşmaya başladığını göreceksiniz.

 

Bir önceki yazımızda Mat Saçlar için Parlatıcı Maskeler ve Öneriler başlığı içeren makalemizde saçı parlatmak için doğal yöntemler, saçları parlak göstermek için ve saçları parlatan öneriler hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top