Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Bilinmeyen Güzellik Sırları

Bilinmeyen Güzellik Sırları

Saçlar,cilt,dudak,gözler ve kaşlarımız. Bu yazımızda pek fazla bilinmeyen güzellik sırlarından bahsedeceğiz. Yararlı ve pratik bilgilerle daha da güzelleşeceksiniz.

  • Eğer dudaklarınız küçük ve ince görünüyorsa yüzün geri kalanı daha da büyük görünür. Bunu engellemek için alt dudağınıza hafif bir parlatıcı sürebilirsiniz ve dudaklarınız olduğundan daha büyük görünecektir.
  • Cildiniz biraz lekeliyse, bu lekeleri kapatmak için kapatıcı rengini cilt renginize ve tipinize göre seçmelisiniz. Örneğin; morluk var ise turuncu tonları, kızarıklığı gidermek için ise yeşil tonlarında bir kapatıcı seçebilirsiniz. Bu sayede renkler birbirine karıştığında ten renginize uyumlu bir ton elde edersiniz.
  • Koyu renk saçlarınızın rengini ortaya çıkarmak istiyorsanız koyu bir kahve hazılayın. Kahve soğuduktan sonra kuru kahveyi saçınızın üzerine sürün ve 10 dakika saç diplerinizin emmesini bekleyin.
  • Pompası olan bir şişeye doldurduğunuz gazlı içeceği saçınıza doğru sıkın. Yalnız bu yöntemi nemli saçlar için kullanmanız daha faydalı olacaktır. İçeceklerin içerisindeki şeker tutucu özelliktedir ve saçı hacimlendirmeye yarar.
  • Göz kalemlerini yarım saat buzlukta beklettikten sonra kullanmak kalem uçlarını sertleştirir ve daha belirgin ve güzel çizgiler çekebilirsiniz.
  • Makyajınız suya dayanıklı bir makyaj ise temizleme pamuğuna hafif bir zeytinyağı dökerek makyajınızı daha kolay temizleyebilirsiniz.
  • Bigudi kullanırken saçlarınızın bir tutamını içeriye bir tutamını dışarı doğru sarın. Böylece daha dolgun,kalıcı ve hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top