Buradasın
Ana Sayfa > Sağlık > Bitkisel Macunlar ve Faydaları

Bitkisel Macunlar ve Faydaları

bitkisel macun

Aktarlardan temin edilen bitkilerin vücudumuza oldukça fazla yararı vardır. Bitkilerin yanı sıra aktarlarda özel olarak hazırlanan macunlar da oldukça faydalıdır. Ancak bu bitki ve macunları kullanırken de yine oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Doğal da olsa yanlış kullanım size yarardan çok zarar getirecektir. Bu yazımızda sizler için macunları tanıtmak ve hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini paylaşmak istedik.

Bitkisel Macun Çeşitleri

Keçiboynuzu Macunu: Kilo almak için kullanılan bu macun kansızlığa iyi gelir ve vücuda dinçlik verir. Bunun yanı sıra sindirim sistemini düzenleyerek vücutta bulunan ödemin atılmasını sağlar. Kemikleri güçlendirdiği de bilinmektedir.

Form Macunu: İştahı azaltarak zayıflamaya yardımcı olur. Kabızlık sorununu hafifletir ve antioksidan etkisi vardır. Gaz sorununa da iyi gelen form macunu aynı zamanda yağları parçalayarak kolesterolü düşürür. Tansiyonu düzenler ve şeker hastalığına iyi gelir

Hindiba Macunu: Karaciğerdeki fazla yağlanmanın önüne geçerek rahat çalışmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırır. İltihapları önler, mide kramplarına iyi gelir ve sinirleri yatıştırır.

Zencefil Macunu: Solunum rahatsızlıklarına iyi gelen zencefil macunu balgam sökücü özelliği ile rahatlatır. Öksürüğe de iyi gelen bu macun metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.

Kudret Narı Macunu: Oldukça fazla faydası olduğu bilinen bu macun türü mide rahatsızlıklarında çok etkilidir. Midedeki ülser ve gastrite iyi gelir, yaraları iyileştirir. Bağırsakların çalışmasını düzenler. Özellikle stres nedeni ile oluşan mide hastalıklarında oldukça etkilidir.

Ayrıkotu Macunu: Hemoroite iyi gelen ayrıkotu aynı zamanda bağırsaklardaki parazitlerle savaşır. İltihabı kurutur. Kabızlık sorunu olanların da kullanabileceği bu macun aynı zamanda vücudu canlı tutar.

Keçiboynuzu Tozu: İştahı açarak kilo almayı kolaylaştırır. Vücuda enerji ve canlılık verir. Ödem sorununa da iyi gelen bu toz kemiklerin gelişiminde ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkilidir.

Bir önceki yazımızda Tüm Bitkisel Yağlar ve Yararları başlığı içeren makalemizde bitkisel yağlar nelerdir, bitkisel yağlar ve faydaları ve bitkisel yağların faydaları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top