Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Botoks Etkisi Sağlayan Maske Tarifi

Botoks Etkisi Sağlayan Maske Tarifi

botoks etkili maske tarifi

Botoks etkisi yapan bu maske ile siz de cildinizi olduğundan daha canlı hale getirebilirsiniz. Cildinizi botoks maskesi ile siz de daha da gergin yapabilirsiniz. Özellikle kırışık ve sarkık yüzler için bu maske oldukça etkili bir çözüm olmaktadır. Botoks etkisi gösteren bu maske tarifi sayesinde siz de cildinize yepyeni bir tazelik kazandırabilirsiniz. Bu tarifi her cilt tipi uygulayabilir.

Botoks Etkili Maske Tarifi

* 1 adet yumurta sarısı
* 1 tatlı kaşığı kadar limon suyu
* 1 tatlı kaşığı kadar ılık süt
* 1 tatlı kaşığı kadar bal
* 1 tutam tuz

Botoks etkisi maske hazırlanışı:

Yukarıda bulunan yumurta, limon suyu, ılık sütü, balı ve tuzu gerekli ölçülerde bir kabın içerisinde karıştırın. Cildinizi önceden temizleyin ve bu botoks maskesini göz altlarının haricinde ki tüm yüz bölgenize bir kat olacak şekilde uygulayın. Bu karışımı 10 dakika kadar bekletin ve üzerine bir kat daha bu maskeden uygulayın. Yüzünüze bu maskeyi 10 dakika aralığı ile 3 kat şeklinde uygulayın.

Bu botoks maskesini yüzünüzde yarım saat kadar bekletin ve yarım saatin sonunda ılık su ile güzelce durulayın. Özellikle bu maskeyi toparlayıcı olarak acil bir yere gitmeniz gerektiğinde yapabilir ve hızlı bir etki sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Böğürtlen İle Cilt Bakımı başlığı içeren makalemizde bakımı, Böğürtlen ve cilt hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top