Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Boyun Düzleşmesi Nedir?

Boyun Düzleşmesi Nedir?

Boyun düzleşmesi nedir?

Boyun Düzleşmesi Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Son dönemlerde genç kesimde sıklıkla rastlanılan bir durumdur boyun düzleşmesi. Sebepleri arasında en önemli olanlar stres başta olmak üzere yorgunluk ve sürekli bir şey düşünmektir. Boyun, düşme ile birlikte I şekline dönüşür. Vücudumuz normalin dışında bir anatomik yapıya dönüşürse bu normal bir durum değildir ve olası kötü sonuçların önüne geçmek için müdahale edilmelidir.

boyun-duzlesmesi

Boyun düzleşmesi nedenleri:

Belirtileri arasında ağrı ve hareket zorlukları vardır. Nedenleri arasında en önemli problem darbedir. Aşırı yük kaldırmak, başı öne doğru sürekli bakmak, yüksek yastık, uygunsuz yatış gibi etkenler nedenler arasında yer almaktadır.

Boyun düzleşmesi tedavisi:

Tedavisi mümkündür. Egzersiz programları verilir. Bunlar doktor kontrolünde ve programlı bir şekilde yapılır. Egzersiz ile 2-3 haftada eski hale kavuşmak mümkün. Egzersiz programları ayrıca düzenli yapılmaya devam edilirse boyun fıtığını önleyecektir. Hastalık tekrarlayabilir. Egzersizleri yerinde uygulamak gerekir.

boyun-duzlesmesi-egzersizleri

Boyun düzleşmesi zorlukları:

Hastalık düzelmeyebilir. Fıtığa neden olabilir. Onun için erken teşhis önemlidir. Erken teşhisle birlikte olabilecek kötü durumların önüne geçilebilir.

Bir önceki yazımızda Saadet Işıl Aksoy Fotoları başlığı içeren makalemizde Saadet Işıl Aksoy, Saadet Işıl Aksoy boyu ve Saadet Işıl Aksoy fotoları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top