Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Boyun Kırışıklığı için Yapılması Gerekenler

Boyun Kırışıklığı için Yapılması Gerekenler

Boyun Kırışıklığı için Yapılması Gerekenler

Vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha ince olan boyun ve gerdanımız yaşlandıkça daha hızlı bir şekilde kırışır ve sarkan. Bu etkileri geciktirmek için düzenli krem kullanmak ve egzersiz yapmak etkili çözümlerdendir.

Teknolojinin ve bilimin hızla gelişmesi ile birlikte görünümüne önem veren, yaşlılığın verdiği olumsuzlukları yaşamak istemeyen kadınlar çok sayıda seçeneğe sahipler.

Gelin boyun kırışıklıkları için neler yapabileceğimize birlikte bakalım.

Boyun ve Gerdan Bölgesi için Bakım Önerileri

  • Yer çekiminin de etkisi ile vücudumuzun bu narin bölgelerinde zamanla sarkmalar oluşabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek için aklımızdan çıkarmamamız gereken ilk konu bakım ve egzersizlerin düzenli bir şekilde ve uzun süre yapılması gerektiğidir.
  • Bu nedenle birkaç bakım maskesi uygulamasından sonra sonuç almayı beklemek gerçekçi olmayacaktır. En sık yapılan hatalardan bir diğeri ise yüzümüze gösterdiğimiz özen ve bakımı boynumuza göstermemektir. Halbuki boynumuz yüzümüzden belki de daha da hassas bir yapıya sahiptir. Yüzünüze uyguladığınız nemlendiricileri kesinlikle boynunuza da uygulamayı alışkanlık haline getirmeliyiz.
  • En hassas bölgelerimizden biri olan boynumuzda meydana gelen kırışıklıkların az da olsa önüne geçebilmek için duruşumuza özen göstermemiz gerekiyor, dik bir duruş boynumuzun ve gerdanımızın gergin olmasını sağlayacaktır.
  • Dik durmanın yanı sıra gün içinde boynumuzun aldığı şekilleri ve bu şekiller nedeni ile meydana gelen izleri tespit etmeliyiz. Bu tespitten sonra artık hangi pozisyonun nasıl zarar verdiğini görerek daha bilinçli oluruz.
  • Daha önce de belirttiğimiz gibi nemlendiriciyi kesinlik boyun bölgesine de uygulayın. Boynunuzun temizliğine de en az yüzünüz kadar önem gösterin.
  • Duşta boyun bölgesine soğuk su uygulamak da kırışıklıkların önüne geçilmesi konusunda etkilidir.
  • Vücuda özel kremleri boyun bölgenize uygulamaktan kaçının. Sadece yüz kremlerini boyun bölgenize uygulayabilirsiniz. Yüz kremlerinin yanı sıra boyun bölgesine özel üretilmiş ürünleri de tercih edebilirsiniz.
  • Nemlendirici ve kırışık önleyici kremlerin etkilerini artırmak için boyun bölgesine uygulanacak egzersizler de oldukça önemlidir.

Boyun Egzersizi: Sırtınızı dik tutarak omuzlarınızı geriye atın. Çenenizi yukarı kaldırın ve boyun bölgenizin gergin olmasını sağlayın. Başınızı sağa ve sola eğerek aynı hareketi tekrar edin.

  • Dekolte bölgesine yönelik estetik operasyonlar oldukça zor olduğu için bu bölgeye büyük önem vermek gerekiyor. Bu nedenle kaliteli ürünler kullanmak yararınıza olacaktır. Islık çalma ve parmaklarla basınç uygulama egzersizleri de etkilidir. Krem uygularken masaj da yapmak etkiyi artıracaktır.
  • Boyun ve gerdan bölgesine uygulanacak kremlerin kolayca emilen özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Kremi yedirmek için yapılan hareketler bu hassas bölgeye zarar verebilir.

 

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top