Buradasın
Ana Sayfa > Makyaj > Buğulu Bakışlar için Göz Makyajı Teknikleri

Buğulu Bakışlar için Göz Makyajı Teknikleri

Buğulu Bakışlar için Göz Makyajı Teknikleri

Buğulu göz makyajı için siyah ve kahverengi göz kalemlerinin yanı sıra koyu tonlardaki farlar kullanılır.

Özel davetlerde buğulu gözlerinizde tüm dikkatleri üzerinize çekmek mi istiyorsunuz? İşte buğulu göz makyajı için yapılması gerekenler:

 

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Göz makyajında amaç göz renginin ve şeklinin daha da belirgin görünmesini sağlamaktır. Buğulu makyajda gözün beyaz kısmını ön plana almak önemlidir. Bu nedenle kalem ve farlarda koyu tonlar tercih edilmelidir.
  • Gri far uygulamasından sonra göz kapağınıza siyah kalem çekebilirsiniz.
  • Buğulu makyajda en önemli nokta sürülen farın fırça yardımı ile göz çevresine yaydırılması işlemidir. Her bölgeye orantılı bir şekilde fırça ile farı dağıtmanız çok önemlidir. Aksi takdirde çok yapay görünür. Fazla olan kısımları da pamuklu çubukla alabilirsiniz.
  • Göz kalemi de az miktarda krem yardımı ile dağıtılmalıdır. Fırça ile bu işi yapmaya çalışarak gözlerinizi hırpalamamalısınız. Krem miktarını çok az tutmalısınız. Aksi takdirde tüm makyajınız bozulur.
  • Dağıtma işleminden sonra gözün alt kısmına göz kapağınızda uyguladığınız farın renginde bir farı fırça yardımı ile çok da geniş olmayacak şekilde uygulayın.
  • Günlük kullanım için tercih edilmeyen buğulu göz makyajını günlük hayatta da kullanmak isterseniz biraz daha açık tonlarla aynı teknikleri uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top