Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Bulaşık Makinesi Tercihiniz Nasıl Olmalı?

Bulaşık Makinesi Tercihiniz Nasıl Olmalı?

Bulgurlu Arçelik Servisi olarak, satın alacağınız ürünlerde en iyi performansı alabilmeniz için siz değerli müşterilerimizle en doğru ve güvenilir bilgilerimizi paylaşmak istedik. Çünkü biliyoruz ki herkesin kullanma açısından alacağı ürün özellikleri değişiklik göstermektedir.

Seçeceğiniz üründe öncelikle ihtiyaçlar belirlenmelidir. Bulaşık makinelerinde; Buharlı yıkama fonksiyonu, Kapasite ve Program sayısı, Tek Tuş Fonksiyonu gibi birçok özellik vardır. Tencere veya tava yıkamalarınız daha çok oluyorsa buharlı yıkama fonksiyonu sizin için çok daha pratik olacaktır. Aile olarak kalabalıksanız düşük kapasite ya da az programlı bulaşık makineleri ekonomik olmayacaktır. Tercihiniz belirttiğimiz gibi kalabalık bir aile iseniz kapasite ve program sayısı sizin önemli olacaktır. Kalabalık bir aile değilseniz ve bulaşık makinesini az kullananlardansanız tabiki tercihiniz ekonomik yıkama sağlayan Az Bulaşık Fonksiyonu olan makine tercih etmelisiniz. Tek tuş fonksiyonlu bulaşık makineleri kullanım koşullarına göre ihtiyaç duyulan programı otomatik olarak belirleyip bulaşıkları yıkamaya başlar.

Kullanım kolaylığı adına bulaşık makinesinin içerisinde katlanabilir ve ayarlanabilir raf olması size hem zaman hem yer kazandıracaktır. Bulaşık makinelerinin teknolojiyle doğru orantılı gelişmesiyle bildiğiniz gibi kullanılan deterjanlarda çeşitlilik gösterir. Eğer ki sıvı deterjan kullanmıyor tablet deterjanlardan tercih ediyorsanız Tablet Deterjan Fonksiyonuna sahip bulaşık makinesi aldığınızda yıkama ve kurutma performansını destekleyen bir ürün almış olacaksınızdır.

Bulaşık makinesi alırken tabi ki enerji seviyesi ve su tüketimine dikkat edilmelidir. Biliyoruz ki elde yıkanan bulaşık ile makinede yıkanan bulaşık arasında enerji, zaman ve tasarruf farklılıkları vardır. Dört kişik ailenin bulaşığını örnek alalım; elde yıkama esnasında ortalama 100 litre su tüketimi gerektirirken; aynı miktarda bulaşığı makinede 10 kat daha az su harcayarak yıkayabilirsiniz.  En tasarruflu ve ekonomik cihaz kullanımları için Ümraniye Arçelik Servisine periyodik bakım yaptırınız.

 

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top