Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Çanta alırken dikkat edilmesi gerekenler

Çanta alırken dikkat edilmesi gerekenler

Çalışan kadınların, meşgul ev hanımlarının tercihleri, tüm ihtiyaçlarını içine sığdırabilecekleri çantalardan yana oluyor. Hafta sonu yemeğe giden veya arkadaşlarıyla buluşmaya giden genç kızlar ise seçimlerinde daha özgürler. Topuklu ayakkabılar ile kombinlenen minik süslü çantalar frapan kadınların ilk tercihi oluyor !

Tüm bunlar ile birlikte vitrinlerdeki modellere baktığınızda ve çanta modellerinin güzelliğiyle büyülendikten sonra ilk soracağınız soru : Çanta alırken nelere dikkat etmeliyim? olmalı.

Çanta Boyutu

Çanta alırken ilk kural çantanın ebatları. Dikkat edeceğiniz en önemli unsur çanta ebatlarının sizin için kullanışlı oluğ olmadığı ve ihtiyacınız olan herşeyi içine sığdırıp sığdıramayacağınız.

Yapabiliyorsanız beğendiğiniz çantanın içine eşyalarınızı sığdırmaya çalışın, böylece eve gittiğinizde bir sorunla karşılaşmazsınız.

Çantanın bölümleri

Kadınlar çanta seçimlerinde genelde aradığı çantayı bulamazlar. Bir çanta alırken gözlerin yeterli olup olmadığını kesinlikle kontrol edin. Kadınların eve geldiklerinde anahtar bulma gün içerisinde yaptıkları birçok şeyden daha zaman alıcı ve zor. Dağınık bir çanta sahibi iseniz yapacağınız ilk şey fazla bölmeli çantalar kullanmak ve eşyaları çantanın gözlerine yerleştirmek.

Çanta materyali

Çantanızın yapıldığı materyal de çok önemlidir. Eğer kumaş dayanıklı ise buna paralel olarak çantanın kullanım süresi artacaktır. Yaz ve ilkbahar aylarında kumaş çantalar tercih edilebilir, en basitinden bakarsak sıcakta kola yapışıp rahatsızlık vermez. Ancak kumaş çantaların dezavantajı da çabuk kirlenmesi ve çok ağırsa zaman içerisinde zarar görmesi ve yırtılabilmesi.

Çantanın rengi

Çantanızın rengini seçerken en önemli kriter dolabınızdaki hangi renklerin ağırlıkta olduğudur. Her renk çanta her kıyafete uymaz. Günlük kullanım için çanta alacaksanız bej, gri ya da siyah tonlarındaki çantaları tercih edebilirsiniz.

Stil

Çanta alırken çantanızın stilini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Kendi stilinize yansıtmayacak parçaları da beğenebilirsiniz ancak  günlük hayatınızda kullanmaya çalıştığınızda sizin stilinizle örtüşmeyecek ve rüküş bir görüntü oluşmasına neden olacak.

Bunun için de stili kıyafetlerinize uyacak bir çanta tercih etmelisiniz ya da iş için kullanacağınız çantaları daha ağır ve ciddi modellerden seçerek, hafta sonu jean veya tişörtlerinizle daha süslü ve eğlenceli modelleri tercih edebilirsiniz.

Çantanın fiyatı

Belki en önemli faktör çantaların fiyatlarıdır. Eğer uzun süre boyunca kullanacağınız bir çanta almak istiyorsanız kaliteli bir çanta almalısınız ki bu da biraz ekstra maliyet doğuracaktır. Bir, iki defa kullanacağınız parçalara da yüksek ücretler vermemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top