Buradasın
Ana Sayfa > Diyet > Çay Kilo Aldırıyor Mu?

Çay Kilo Aldırıyor Mu?

Çay Kilo Aldırıyor Mu?

Günlük hayatımızın hiç kuşku yok ki en çok tiryakisi olduğumuz içecekleri arasında çay yer alıyor. Fakat akıla takılan soru ise çay kilo aldırır mı olduğunu söyleyebiliriz. Şekerli içilen çay elbette ki insana kilo aldırabilmektedir. Çünkü şekerin zaten kilo alma konusunda ne kadar destek veren bir unsur olduğunu biliyoruz. Fakat çayınızı şekersiz bir şekilde içtiğiniz zaman kilo alma endişenizin olmaması gerekmektedir..

Şekerli çaya nazaran çayın şekersiz içilmesi hiçbir şekilde insanlarda ki kilo problemini tetikleyeceğini söylememiz mümkün olmayacaktır. Her ne kadar ister istemez çayın içerisinde kalori bulunmuş olsa da az kalori bulunmakta ve çay harcadığımız enerjiye göre daha az kaloriye sahip bir içecek olarak göze çarpmaktadır.


Kilo Almamak İçin Şekersiz Çay Mı İçmeliyim?

Şekerli çay elbette ki kilo alımınızın 2 kat daha fazla hızlı olmasını sağlar. Fakat bu şu değildir. Hemen ilk bardakta şekerli çay tüketmeniz sizin anında kilo alacağınızın sinyallerini vermemektedir. Şekerli çay içmeyi düzenli hale getirmeniz daha çok hızlı kilo almanızı sağlarken vücudunda şekere alışmasına neden olacaktır. Bu sebepten dolayı diyet yapan bay ve bayanların mutlaka gerek kahvaltılarında gerekse de akşam beş çaylarında daha çok şekersiz çay tüketimi yoluna başvurmaları önemli olacaktır. Kilo almamak için çay içilmemesi yanlış bir yol olacaktır. Yalnızca şeker dozunun mümkün olduğunca dikkatli ayarda tutulması gerekmektedir.

 

Şekerli Çay Kilo Aldırıyor

Şekerli çay mümkün olduğu kadarıyla içmemeniz gerekir. Aksi takdirde kilo alımının hızlanması durumu sizin için söz konusu olabilir. Bu sebeple diyet listenizde bile mutlaka çayın bir defa içermesi bu hususta önemli olacaktır. Şekersiz çay istenildiği zaman sorun yaşanmadan diyet yapan kişiler için kullanılabilir.

Bir önceki yazımızda Diyet İçecekleri Nelerdir? Neleri Tüketebiliriz? başlığı içeren makalemizde Diyet içecekleri, Diyet içeceklerle kilo vermek ve yeşil çay hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top