Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Cildi Canlandıran Krem Yapımı

Cildi Canlandıran Krem Yapımı

cildi canlandıran krem yapımı

Cilt, insan vücudunda olan en değerli ve değiştirimezi biraz zor olan tek giysimizdir. Çoğumuz cildimiz için gerek kozmetik malzemeleri gerekse evde hazırladığımız maskeleri kullanırız. Cildimiz bayanlar için ne kadar çok önemliyse erkekler içinde bir o kadar önemlidir. Tabi bu durum herkez için geçerli değildir. Ne olursa olsun cildimiz sadece güzellik için değil sağlık açısından da büyük önem taşır . Bu yüzden cilt sağlığımıza çok büyük önem vermeliyiz.

Cildimiz sadece dış etkenlerden zarar görmez . Dış etkenlerle birlikte yediğimiz yani tükettiğimiz her şeyden de zarar görür. Bunun için öncelikle beslenmemize büyük önem göstermeliyiz. Aksi taktirde istemediğimiz, görmekten haz duymayacağımız cilt problemleriyle karşılaşabiliriz.

Beslenmeyle birlikte dışardan da bakımımızı eksik etmemeliyiz. Her cilt için farklı bakımlar, maskeler vardır. Size şuan sunacağımız maske daha çok kuru ciltler için büyük destekçi bir duruma sahiptir. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu cildi canlandıran kremi saf içeriği sayesinde içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Cildi canlandırmak için Malzemeler ;

– Bal mumu
– 4 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
– Kayısı yağı ( cildinizde büyük bir açıda yağlanma var ise greyfurt yağı kullanabilirsiniz )

Cildi canlandırmak için Malzemelerin Hazırlanışı ;

Öncelik kibrik kutusu büyüklüğünde bal mumunu alıp sıcak suyun üzerine bir kaba koyarak eritin. Yani benmari usulü gibi. Bal mumunu erittikten sonra hızlıca üzerine zeytinyağını ilave edin. Ve arkasından kayısı yağını damla damla ekleyin. Karışımı sürekli bir şekilde karıştırarak krem kıvamına getiriyoruz. Yapılan kremi sadece yüzünüze değil bütün vücudunuza uygulayabilirsiniz. Bu karışımı hafta da 2 kez yapmanız yeterlidir.

Bir önceki yazımızda Makyaj İle Göz Altı Halkalarını Kapatma başlığı içeren makalemizde göz altı halkaları, göz altı morlukları ve göz altı morlukları için makyaj hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top