Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Çilli Yüze Makyaj Yapımı

Çilli Yüze Makyaj Yapımı

Çilli Yüze Makyaj Yapımı

Çilli bir yüz  bazı erkekler için daha çekicidir. Ama bazıları için çok rahatsız edicidir. Çil çoğunlukla güneşte fazla kalmaktan, kirli hava ve sulardan veya stresten  meydana gelir.  Bunu önlemek için güneşe çıkarken koruyucu krem kullanılmalıdır. Çilli yüze çok abartı makyaj yapmak çillerin daha yoğun görünmesine neden olur.

Çilli Yüze Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üst üste sürülen kapatıcılar kapatmak yerine daha çok belli eder. Öncelikle ince bir fondöten tercih edilmelidir.  Fondöten sürerken elleri kullanırsak daha dayanıklı olmasını sağlar. Yüzü fondöten ile gizledikten sonra üzerine ince bir pudra sürüyoruz.  Kapatıcı yerine pudra kullanıyoruz çünkü kapatıcı, kalıcı değildir terleme olduğunda akar gider ve çiller tekrar ortaya çıkar.

Göz makyajı yaparken ve ruj seçerken  abartıya kaçmamak gerekir. Şayet abartılı bir makyaj yaparsanız hem makyaj hem de çiller ön plana çıkarak daha karmaşık bir görüntü olur. Kahverengi farlar idealdir. Doğal tonlarda olması sizi kurtaracaktır.

Allık seçerken şeftali  ve hafif pembe tonlar kullanılmalıdır. Çilli yüze sahip bayanlar açık tenli oldukları için bu tonlarda allık daha çok yakışacaktır.

Çilli yüze yakışan bir diğer makyaj tekniği eyelinerdır.  Birkaç denemeden sonra eyeliner ile çok güzel görünebilirsiniz.

Çillerinizi tamamen kapatamasanız bile doğal tonlarda makyajla daha hoş görünebilirsiniz. Makyaj yaparken özellikle ışığa dikkat etmek gerekir.  Işık yüzünüze tam vurduğunda lekeler daha net görünür ve daha kolay kapatılır.

Bir önceki yazımızda Diş Beyazlatma Yöntemleri başlığı içeren makalemizde ağız ve diş sağlığı, diş ve diş beyazlatma yöntemi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top