Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Dermaroller En Popüler Cilt Tedavisi

Dermaroller En Popüler Cilt Tedavisi

Dermaroller bayanların ve erkeklerin çokca kullanabilecekleri cilt problemlerini çözmede en büyük yardımcısı olan bir üründür, özellik yüz bölgesindeki problemler görünüş olarak canımızı sıkabilir bu durumda yapılacak en iyi şey dermaroller kullanmak olacaktır. Bu problemler küçük yaşlarda da başlayabilir ilerki yaşlılık problemide olabilmektedir örnek vermek gerekirse yüz bölgesinde kırışıklık, akne, leke vb. cilt problemleri hem kadınlarında hemde erkeklerin en büyük problemlerinden biridir. Estetik sonrası cilt bozukluklarının düzeltilmesinde de oldukça etkili olan dermaroller titanyum 200 iğneli modeller yüzde bölgesinde daha başarılıdır.

Dermaroller 80, 120, 200, 540 iğneli modellere sahiptir bir tamburun üzerine sıralanmış iğneli bir yapısı mevcuttur ve bu iğnelerin titanyum olması sizin hem sağlığınız hemde sterilizasyon açısında oldukça önemlidir çünkü titanyum iğneler üzerinde herhangi bir yabancı mikroorganizma bulundurmamaktadır oldukça steril bir yapıya sahip olup cildinize batma oranı oldukça fazladır yani iğne formunda olsa bile iğneler o kadar sivridir ki batma ve çıkma acılarını çok hissetmezsiniz. Göz altı problemleri için 120 iğneli dermaroller çeşitleri kullanılırken saç problemleri için 80 iğneli model kullanılmaktadır boyun ve bel arasında ise 540 iğne modeller çok daha faydalıdır.

İğnelerin çeşit çeşit olmasının nedeni ise vücudun belirli bölgelerinde derinin ve deri altındaki yağlı yapını farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Kaba etki bölge diye tabir ettiğimiz vücutta boyundan aşağı olan bölgelerde 540 iğne kullanmamızın sebebi derinin daha sert ve içinin daha dolu olmasından kaynaklanmaktadır yani deri kalınlığı aslında iğnenin hem uzunluğunu belirliyor hemde dermaroller modelini açıklamamıza belirlememize yardımcı oluyor. Bacaklarda ise 1080 iğne diye tabir ettiğimiz bodyroller kullanılması daha doğru olacaktır nedenini açıklamamız gerekirse hem alanın geniş olması hemde deri kalınlığının belde yukarısından daha kalın olmasıdır.

Dermaroller uygulamaları genellikle kış aylarında veya yazın yapılacak ise güneş battıktan sonra yapılmalıdır bunun nedeni ise güneş ışınlarının deri altına geçmesini önlemektir. Deri altına geçen güneş ışınları deride kızarma ve leke problemlerini beraberinde getirecektir. Yazın yapıldıktan sonra mutlaka 50 faktör günş kremi kullanılmalıdır. Bu hem cildinizi rahatlatacak hemde sizi zararlı ışınlardan koruyacaktır. Uygulama yapılacak alanın mutlaka steril olması gerekmektedir özel dermaroller temizleyici spreyler ile dermaroller iğneleri dezafekte edilmelidir bu hususlara dikkat edildiğinde dermaroller cilt problemlerinizi %50-60 oranında iyileştirecek hatta yenide oluşmasının önüne geçecektir.

Kaynak : http://www.cosmodeepstore.com/Dermaroller,LA_107-2.html#labels=107-2

Bir önceki yazımızda Elizabeth Arden’den İlk Probiyotikli Krem başlığı içeren makalemizde Elizabeth Arden, Superstart Skin ve Superstart Skin Renewal Bosster hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top