Buradasın
Ana Sayfa > Ünlü Resimleri > Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul

Mehmet Bozdağ’ın kaleminden çıkan Diriliş Ertuğrul dizisi Trt’de Aralık 2014 tarihinde yayınlanan daha ilk bölümü ile reyting listesinin en üst sırasında kendine yer buldu. Tarihi yapımlara duyulan ilginin bir başka örneği olan dizinin ilk sezonunda Tapınak Şövalyeleri ile Kayı obasının mücadelesine yer veriliyor. Beklenenin üstünde bir başarı gösteren ve bu sayede ikinci sezonunu da izleme şansı bulduğumuz dizide ikinci sezon ise izleyiciler bu kez Kayı obası ile Moğolların mücadelesine tanık olacaklar.

Dizinin Künyesi

Diriliş Ertuğrul cast listesi ile de dikkat çekici bir yapım. Yeni nesil oyuncular arasında yeteneği ve yakışıklılığı ile göz dolduran Engin Altan Düzyatan’ın başrolünde olduğu dizi de aynı zamanda Kaan Taşaner, Didem Balçın ve yerli sinemanın usta oyuncuları Hülya Darcan ve Serdar Gökhan’da rol alıyor.

Hazırlık Süreci

Diriliş Ertuğrul dizisinin yayına girdiği günden çok önce uzun bir hazırlık süreci geçirdiğini söyleyebiliriz. Kostümlerden mekanlara kadar titiz bir çalışma ürünü olan bu dizi için iki ayrı plato kuruldu. Riva’daki Diriliş Ertuğrul platosu toplam kırk bin metre karelik bir alanı kapsıyor. Bu plato içinde Süleyman Şah otağı ve elliye yakın çadır bulunuyor. Diğer çekim yeri ise Beykoz Kundura Fabrikası. Pek çok çekime ev sahipliği yapan bu mekanda altı bin metrekarelik bir alan Diriliş Ertuğrul için ayrılmış durumda. Dünyaca ünlü eğitmenlerden at bitme ve dövüş sahneleri gibi konularda dersler alan oyuncular ile birlikte konusu ve atmosferi ile izleyiciyi zamanda yolculuğa çıkaracak bu dizinin daha uzun sezonlar ekranlarda olacağını söyleyebiliriz.xz

Bir önceki yazımızda Saadet Işıl Aksoy Fotoları başlığı içeren makalemizde Saadet Işıl Aksoy, Saadet Işıl Aksoy boyu ve Saadet Işıl Aksoy fotoları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top