Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Doğal Cilt Bakımı

Doğal Cilt Bakımı

Doğal Cilt Bakımı

Bayanların birçoğu ciltlerini güzelleştirmek için evlerinde çeşitli maskeler uygular. Bu cilt maskeleri, cildi güzelleştirdiği gibi aynı zamanda güçlendirme ve iyileştirme gibi özelliklere de sahiptir. Cilt bakım yağlarını içine hapseder ve bu yağlar kan dolaşımını hızlandırır. Aynı zamanda cildin gençleşmesini ve gerginleşmesini de sağlar. Ancak cilt güzelliği yalnızca maske veya yağlarla sağlanmaz. Bunların yanında dengeli beslenme ve düzenli uyku da gereklidir.

Doğal Bakım Ürünlerini Saklama

Bayanların evlerinde uyguladıkları cilt bakım uygulamalarında kullandıkları doğal kozmetiklere dikkat etmeleri gerekir. Herhangi bir kimyasal madde bulunmadığı için saklanma koşulları ve kullanım zamanları oldukça önemlidir. Şifalı otların ve yiyeceklerle hazırlanan cilt bakım ürünlerinin kısa sürede tüketilmesi gerekmektedir.

Doğal içerikli yağlar birkaç ay içinde tüketilmelidir. Hazırlandıkları andan itibaren 2-3 ay boyunca saklanabilirler. Losyon ve kremlerde ise bu süre çok daha kısadır. Bu tür ürünler iki hafta içerisinde tüketilmelidir. Bayanların bitkisel yağlardan elde ettikleri kozmetik ürünler, saçlara, deriye ve tırnaklara zarar vermez. Bu nedenle kullanımı gayet rahatlıkla yapılabilir.

Doğal Bakım Ürünlerinin Etkileri

Daha önce kozmetik ürünlerini kullanan bayanlar, bir anda doğal bakım ürünlerine geçtiklerinde ciltlerinde akne, sivilce veya siyah nokta ile karşılaşabilirler. Derideki gözenekler doğal yağlara tepki verebilir.  Aynı zamanda bilinmeyen bir ürün kullanıldığında alerjik durumlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle kullanacak kişiye neyin alerji yaptığını bilmesi gerekir.

Doğal Bakım Ürünlerinin Hazırlanışı

Evde doğal bakım ürünlerinin hazırlanışında malzemelerin ölçülerini düzenli olarak ayarlamak gerekir. Örneğin; eterli yağ kullanmak durumunda kalınırsa direkt olarak vücuda sürülmemelidir. Tüm ürünlerin ölçüleri, reçeteye uygunn olarak hazırlanmalıdır.

Eğer mümkünse bir uzmana göründükten sonra doğal kozmetik ürünlerinin kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır. Evde vücut bakımı, evde cilt bakımı veya evde saç bakımı yapmak isteyen kişiler, doğal ürünlerin kullanımına dikkat etmelidir.

 

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top