Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Dudak Bakımı için Maskeler

Dudak Bakımı için Maskeler

Dudak Bakımı için Maskeler

Bakımlı dudaklar için kozmetik markaların pahalı ürünlerinin yanı sıra evde kendiniz yapacağınız karışımlarla bunu çok kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Sizler için evde yapılan dudak kremleri ve bitkisel nemlendirici tariflerini bir araya getirdik.

 

Dudak Nemlendirici

Malzeme: 1 tatlı badem yağı, 1 tatlı kaşığı balmumu, 1 çay kaşığı Hint yağı, 1 çay kaşığı shea butter (Karite)

Tüm malzemeleri bir kaba alarak benmari usulü eritin. Balmumu iyice eridikten sonra karışımı cam bir kavanoza alın. Karışımı soğuduktan sonra dudaklarınızı nemlendirdikten sonra kullanabilirsiniz. Özellikle çatlak susaklara iyi gelen bir karışımdır. Buzdolabında 6 süre ile muhafaza edebilirsiniz.

 

Dudak Bakım Kremi Tarifi

Malzeme: Birer kaşık bal ve balmumu, 3 kaşık badem yağı

Balmumunu benmari usulü erittikten sonra içine diğer malzemeleri ilave edin. Her gün kullanabileceğiniz bu tarif kuru dudakları nemlendirir. Buzdolabında 2 hafta süresince muhafaza edebilirsiniz.

 

Dudak Kremi Tarifi (Ballı)

Malzeme: 1 tatlı kaşığı balmumu, 2 kaşık fındık yağı, 1 tatlı kaşığı bal

Balmumunu cam kasede eritin. Daha sonra fındık yağını ilave edin. Karıştırdıktan sonra balı ekleyin ve krem kıvamına gelinceye dek devamlı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cam bir kavanoza koyun. Her gün uygulayabileceğiniz bu karışımı buzdolabında 2 hafta saklayabilirsiniz.

 

Dudak Parlatıcısı Tarifi

Malzeme: Birer tatlı kaşığı Hint, jojoba, badem yağı. 1 tatlı kaşığı balmumu, yarım tatlı kaşığı bal

Balmumunu cam kasede erittikten sonra balı ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı ocaktan alarak soğumasını bekleyin. İyice soğuduktan sonra diğer malzemeleri ilave edin. Karışımı cam bir şişeye alın. Buzdolabındaki raf ömrü 2 haftadır.

 

Nemlendirici Dudak Kremi

Malzeme: Birer tatlı kaşığı buğday tohumu yağı, kakao yağı, badem yağı, 1 çay kaşığı lavanta yağı, yarım tatlı kaşığı balmumu

Lavanta yağı hariç tüm malzemeyi cam bir kaba alın ve bal mumu eriyene kadar kısık ateşte karıştırın. Soğuyan karışımın üzerine lavanta yağını ilave edin. Buzdolabında 15 gün muhafaza edebilirsiniz.

 

Dudak Nemlendiricisi Tarifi

Malzeme: Birer çay kaşığı portakal, jojoba, Hindistan cevizi yağı ve 1 çay kaşığı vazelin

Tüm malzemeleri karıştırarak elde edeceğiniz karışımı her gün dudaklarınıza sürün. İki hafta süresince buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

 

Renkli Dudak Nemlendiricisi

Malzeme: 2 çay kaşığı balmumu, 1 çay kaşığı jojoba yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, yarım tatlı kaşığı gülyağı, yarım tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 çay kaşığı bal, istediğiniz renkte rujunuzdan küçük bir parça

Cam kapta balmumunu eritin ve bütün malzemeleri üzerine ilave edin. Biraz karıştırdıktan sonra cam bir kaba alın ve soğumasını bekleyin. Bu karışımı da buzdolabında 2 hafta süreyle muhafaza edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top