Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır ?

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır ?

Kadınların bakımında makyaj en önemli sıralarda yer almaktadır. Kadınların özgüveni makyajlı iken artmaktadır. Çünkü kadınlar kendilerini daha güzel ve çekici hissederler. Özellikle göz makyajlarını yaptıklarında karşı cinsi bakışlarıyla etkileyeceğini düşünürler bu yüzden de kadınların makyajında göz makyajı önemli bir yere sahiptir. İşte bu yüzden size yıllardır modası hiç geçmeyen dumanlı göz makyajını anlatacağım.

İlk olarak her makyaj öncesinde olduğu gibi gözlerinizi hafifçe nemlendirin ardından gözünüzü makyaja alıştırmak ve makyajınızın kalıcılığını arttırmak için göz bazınızı göz kapaklarınıza ve gözaltınıza uygulayın. Altın rengi veya krem rengi gibi açık göz farklarını kaşınız altından başlayarak bütün göz kapaklarınıza sürün. Siyah göz kaleminizi eyeliner sürüyormuş gibi sürün , buradaki amacımız kirpiklerinizdeki boşlukları doldurmaktır. Daha sonra ise gözlerinizdeki  kalemi , kalem dağıtma fırçası ile dağıtmalısınız. Koyu renkli kahverengi yada siyah farınızı bütün göz kapaklarınıza sürmelisiniz ve daha önce sürdüğümüz açık renkli farla karışmasını sağlamalısınız.

dumanlı göz makyajı yapımı
dumanlı göz makyajı yapımı

Bu işlemler bittikten sonra siyah göz kalemini gözlerinizin içine iyice sürmelisiniz. Gözlerinize siyah eyelineri da sürdükten sonra da kirpiklerinizi de kirpik kıvırıcı ile kıvırdıktan sonrada rimelinizi sürün. Eğer dolgun kirpikler istiyorsanız rimeli 2 kat olarak sürebilirsiniz. Ne kadar çok makyaj yaparsanız yapın ne kadar uzman olursanız olun eğer ki toz farı kullanıyor iseniz toz farları gözünüzün altına dökülecektir gözünüzün altına dökülen bu farları fondotenli fırçanızla gözünüze fazla yaklaştırmadan kapatabilirsiniz. Daha sonra ise kaş kaleminizle kaşınızdaki boşlukları doldurun eğer doğal bir görünüm de vermek istiyorsanız kaşlarınızı kaş fırçası ile tarayınız. Daha çarpıcı bakışlar içinde göz pınarlarınıza ve kaş altlarınıza aydınlatıcınızı sürünüz.

Ağır bir göz makyajı yaptığınız için dudağınıza hafif parlak yada dudak renginize yakın bir ruj sürebilirsiniz.

Sizde özel günlerde siyahın veya kahvenin cazibesi ile dumanlanan gözler ile güzel iken aynı zamanda baştan çıkarıcı olabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top