Buradasın
Ana Sayfa > Genel > El Peelingi

El Peelingi

El Peelingi

Ellerimiz en çok kullandığımız ve en çok dikkat edilmesi gereken organlarımızdır.  Yaşı en belirgin eden yerlerden biridir.  Dışarıda veya evde en çok zararı ellerimiz görür. Bunun için ellerimize verdiğimiz önem bizim için önemlidir.  Ellerimizin güzel görüntüsünü korumak için ellermize bakım yapmamız şarttır.

El Peelingi İçin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • El peelingini çok genç kişiler tarafından uygulanması uygun değildir. En az 25 yaşında olması gerekir. Genç yaştakilerin ellerinde çatlaklar ve kırışıklıklar az olduğundan  peeling yerine yumuşatmak için nemlendiriciler  kullanmaları yeterli olacaktır
  • İnsanın yaşımızı en çok belli eden yer olduğundan dolayı,  bakımı oldukça önemlidir ve ihmal edilmemelidir.
  • El bakımına ne kadar erken başlanırsa ellerimiz o kadar genç kalır. El peelingini uygulamadan önce el üzerindeki ölü derinin atılması daha iyi olur. Manikür işlemi peelingten önce yapılmalıdır.
  • El peelingi yapılmadan ojeler çıkartılmalıdır ve peeling öncesi eller ve tırnaklar temiz olmalıdır.

El Peelingi Tarifleri

  1. Yarım limon bir kaba sıkılır, içerisine 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı sirke Bu şekilde eller bir süre ovulur. Daha sonra durulanır ve yumuşadığı görülmektedir.
  2. Yarım çay bardağı zeytin yağı ile bir çorba kaşığı şekeri karıştırın. Bu karışımı elinize döküp ellerinizi ovalayın. Ardından ellerinizi yıkayın. Dilerseniz bu karışıma süt ekleyebilirsiniz.
  3. Yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesini bir kapta karıştırın, elinize sürüp 20 dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayıp krem sürün.
  4. 3 tane patatesi haşlayın, rendeleyip süt ekleyin, 2 tatlı kaşığı salatalık Karıştırıp ellerinize sürün. Soğuduktan sonra ılık suyla yıkayın. Sonra tekrar soğuk suyla yıkayıp krem sürün.
  5. Fazla zamanınız yoksa, elinize yoğurt sürün, 2-3 dakika bekletin.

Bir önceki yazımızda Diş Beyazlatma Yöntemleri başlığı içeren makalemizde ağız ve diş sağlığı, diş ve diş beyazlatma yöntemi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top