Buradasın
Ana Sayfa > El ve Ayak Bakımı > El ve Ayak Bakımı

El ve Ayak Bakımı

El ve Ayak Bakımı

El ve ayak bakımı genellikle bayanlar için çok önemliyse artık günümüzde erkekler içinde bir o kadar önemli bir duruma gelmiştir. Sizde el ve ayak bakımını çok özenli sevenlerdenseniz size önereceğimiz peeling yöntemini uygulayabilirsiniz. Hem bir o kadar pratik hemde muhteşem sonuç alabileceğiniz peeling yöntemi el ve ayak bakımınızı tam yerine getirecek.

El ve Ayak Bakımı Yumuşatmamız için malzemeler:

Yarım kova sıcak su
1 yemek kaşığı karbonat
1 yemek kaşığı kaya tuzu
1 adet limon
El ve ayak bakımı pleenginı hazırlamak çok kolay. Öncelikle ellerimizi ve ayaklarımızın yumuşamasını sağlayacağız. Yarım kova sıcak suyun içerisine 1 yemek kaşığı karbonat,1 yemek kaşığı kaya tuzunu ve limonu 5-6 parçaya bölerek kovanın içerisine koyun. Bu işlemi dizlerinize kadar uygulayabilirsiniz. Kovanın içerisinde ayaklarınızı 20 dakika kadar bekletin. Ayaklarınız daha kovanın içerisindeyken bile ne kadar rahatlağını hissedeceksiniz. Ardından ayakkalarınızı çıkartıp güzelce havlu yardımı ile kurulayın. Ardından ponza taşı ile ayaklarınızı hafifçe ovun.Elleriniz için ise bir kabın içerisine yine bir kabın içerisine aynı malzemeleri koyun ve 20 dakika kadar bekletin. Ancak dirseklerinize kadar gelmesine özen gösterin.

Sıra geldi yumuşattığımız el ve ayakların peeling işlemine. Bunun için malzemelerimiz :

2 adet limon suyu
4 yemek kaşığı toz şeker

Bu karışımı ellerden dirseklere kadar ya da ayaklardan dirseklere kadar uygulayabilirsiniz. Karışımı masaj yaparak uygulayın. 5-10 dakika bekledikten sonra yine masaj yaparak ovalayarak yıkayın. İşte peeling işlemimiz bu kadar.Peelinginizi yaptıktan sonra ellerinizin ve ayaklarınızın nasıl rahatladığını hava aldığını hissedeceksiniz. Ayrıca ten renginiz bile 1-2 ton açılacak pürüzsüz görünüm olacak. Son olarak peelingle birlikte nasır probleminiz varsa bu peeling tam size göre. Bu işlemi haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Top