Buradasın
Ana Sayfa > Makyaj > Ela Gözler için Makyaj

Ela Gözler için Makyaj

Ela Gözler için Makyaj

Ela göz kadında oldukça hoş görünen bir göz rengidir. Yapacağınız makyaj ile göz renginizi daha da ortaya çıkararak daha çarpıcı ve derin bakışlara sahip olmak da elinizde. Yapılan makyaj sayesinde gözlerinizin şeklini de değiştirerek çok hoş bakışlara sahip olmak çok kolay.

Ela Gözler için Makyaj Teknikleri

Far:

Ela, rengi çok rahatlıklar ortaya çıkarılabilen bir göz rengidir. Far seçerken metalik renklere yönelmek, özellikle altın rengini tercih etmek göz renginizi çok güçlü bir şekilde ortaya çıkarabilir. Mor, yeşil ve gri renkte farklar ela gözlere uygulandığında çok başarılı sonuçlar alınabilir.

Aydınlatma:

Kaşın ve gözün altına beyaz far uyguladıktan sonra bu bölgeleri aydınların. Alt ve üst kirpiklerinizin dibine koyu gri farı çok kalın olmamak şartıyla dağıtmadan uygulayın. Göz kapağınızda ise sürdüğünüz gri farın 1-2 ton açığını gölgelendirme yaparak uygulayın. kaş altlarınıza ise daha da gri bir tonda far uyguladığınızda sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

Kalem ve Rimel:

Kalem seçiminde lacivert rengin tonlarına yönelmeniz daha başarılı sonuçlar almanızı sağlar. Lacivert renkte kalem ela gözün rengi ile zıtlık oluşturarak daha belirgin görünmesini sağlar, bakışları derinleştirir. Lacivertin yanı sıra ela gözlü kadınlar koyu kahverengi kalemleri de göz çevrelerini belirlemek için rahatlıkla kullanabilirler. Açık tonda göz kalemleri ela gözler için pek uygun değildir. Yine rimel tercihinizi de siyah ve kahveden yana kullanmanız makyajınızın etkisini artıracaktır.

Uygun Renk Tonları:

Ela gözler ışığa göre değişiklik gösteren gayet hoş görünümlü gözlerdir. Ela gözle kullanılacak far ya da kalemin açık kahve tonlarında olması gözlerinizin güzelliğini alıp götürebilir. Bu nedenle bu tondaki renkleri kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Gri, mor ve yeşil tonlar daha önce de belirttiğimiz gibi ela gözler için en uygun renklerin balında gelir.

Gözaltına ince bir şekilde sürülen siyah far çok derin bir etki yaratır. Özellikle gece makyajı için çok uygun bir tercihtir.

 

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top