Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Elma İle Cilt Bakım Maskeleri

Elma İle Cilt Bakım Maskeleri

elma maskesi, cilt bakımı, cilt bakım maskesi

Özellikle elma ve elmanın sirkesinden doğal güzellik ürünleri yapabilirsiniz. Elmayı ve elma sirkesini cilt bakımı için, saç bakımında, sivilceler için, ciltte bulunan lekeler için, zayıflamak için ve özellikle varis tedavisinde elmayı ve sirkesini kullanabilirsiniz.

Sağlıklı ve parlayan saçlar istiyorsanız elma sirkesini saçlarınız için kullanabilirsiniz. Ciltte ki lekeler için ve zayıf bir vücut için elmayı ve sirkesini siz de kullanabilirsiniz.

Kepekli Saçlarınız İçin Elma Sirkesi

* 1 litre su
* 1 çay bardağı elma sirkesi

Saçınızda bulunan kepekler için özellikle saçınızı yıkadığınız 1 litrelik durulama suyunun içerisine 1 çay bardağı elma sirkesini ekleyin ve ardından saçlarınızı bu karışım suyu ile durulayın. Bu karışımı kepekli saçlar için her kullanımda tekrar etmeniz gerekmektedir. Bu sayede saçlarınız kepeklerden kısa sürede arınmış olacak.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi Kürü

* 1 çay bardağı kadar elma sirkesi
* Yarım çay bardağı su
* Bir parça pamuk

Elma sirkesi ve suyu karıştırın pamuk yardımı ile cildinizde ki sivilcelerin üzerine kompres yaparak uygulayın. Elma sirkesi sivilceler için oldukça faydalıdır.

Cilt Lekesi İçin Elma Sirkesi Maskesi

* Elma sirkesi
* Su

Bir kabın içerisine yarı yarıya olacak şekilde elma sirkesini ve suyu ilave edin. Ardından bu suyu ocakta kaynatın. Bu su ile yüzünüzü buhar banyosu yapın. Aynı zamanda yine bu karışım ile 3 günde bir yüzünüzü lekelerden arındırmak için silebilirsiniz.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi

* 1 bardak su
* 2 tatlı kaşığı elma sirkesi
* 1 tatlı kaşığı süzme bal

1 su bardağı suyun içerisine 2 tatlı kaşığı elma sirkesini koyun ve karıştırın. İçerisine 1 tatlı kaşığı süzme balı da ilave edin. Bu su ve sirke karışımını her sabah kalktığınızda hazırlayarak için böylece aldığınız kiloları zamanla verdiğinizi göreceksiniz.

Varisli Bacaklar İçin Elma Sirkesi

* 1 adet havlu
* Biraz elma sirkesi

Bir kabın içerisine elma sirkesini koyun ve içerisine havluyu batırın ardından varisli bölgelerinizi elma sirkesine batırdığınız havlu ile sarın. Havluyu sardıktan sonra bacaklarınızı bedeninizden yüksek bir yere koyun ve bu şekilde 45 dakika kadar bekletin. Bu işlemi özellikle hem sabah hem de akşam tekrarlayarak devam edin.

Bir önceki yazımızda Doğal Saç Bakım Maskeleri başlığı içeren makalemizde doğal bakım, maske ve saç hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top