Buradasın
Ana Sayfa > Örgü Modelleri > En Kolay Havlu Kenarı Modelleri

En Kolay Havlu Kenarı Modelleri

En Kolay Havlu Kenarı Modelleri

Havlu kenarı yapımı için gerekli olan materyaller arasında tığ ve bir kaç renge sahip ip gereklidir. Aynı zamanda havlu kenarı örneğini dikeceğiniz havlunuzunda hazır olması gerekmektedir. En kolay havlu kenarı modelleri için yapıma başladığınızda özellikle havlunuza uygun motifleri ve ip rengini seçmelisiniz. Tığ işi havlu kenarı büyük tığ numarası ile yapılmaya başlanırsa daha gösterişli bir dantel ortaya çıkmaktadır. Kısa zamanda bitireceğiniz bu kolay havlu kenarı örnekleri ile çeyizlerinizde yepyeni oyalar yer alacaktır.

Simli ipten havlu kenarı düz beyaz dantel ipinden örülen ana örneğin üzerinde simli ip ile üzerinde bulunan çiçeklerin veya farklı figürlerin ortaya çıkması için kullanılmaktadır. Direk simli ipten havlu kenarı yapmak biraz zor olabilir. Çünkü simli ipler biraz serttir. Güllü havlu kenarı modelleri en çok tercih edilen örnekler arasında gelmektedir. Küçük küçük güller yada büyük gül motifleri örnekler alınarak yapılabilir. Üzerinde kırmızı, sarı veya pembe ipler kullanılarak örneğin ortaya çıkması sağlanabilir.

Havlu kenarı örneklerinde yer alan ana motifler sizler için galerimiz üzerinden paylaşılmaktadır. Çeyiz sandıklarında ve çeyizlik hediye olarak havlular vazgeçilmez parçalar arasındadır. Hediyelik havlu kenarı modellerini güzel havlulara dikerek yakın akrabaların çeyiz bohçalarına koyarak verebilirsiniz. Genellikle yeni moda örgü patik modelleri de havluların yanında hediye olarak sevdiklerimize armağan edilmektedir.

En Kolay Havlu Kenarı Modelleri

Bir önceki yazımızda Yeni Moda Örgü Patik Modelleri başlığı içeren makalemizde bayan patik, bebek patikleri ve el işi patikler hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top