Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Esmer Gelinlere Makyaj Teknikleri

Esmer Gelinlere Makyaj Teknikleri

Esmer Gelinlere Makyaj Teknikleri

Bir gelin için her ayrıntı oldukça önemlidir. En önemli günlerinde çok güzel görünmek isteyen esmer gelinler, doğru makyaj teknikleri ile istedikleri görünüme kavuşabilirler. Esmer gelinlere genellikle çeşitli aydınlatıcı ürünler kullanılır. Ancak makyaj sırası ve makyaj sonrası uygulamalar da oldukça önemlidir.

Esmer Gelinlere Makyaj Teknikleri

  • Esmer Gelinlere Fondöten: Esmer bayanlar, genellikle tenlerinden bir buçuk veya iki ton açık fondöten kullanırlar. Bu fondöten fırça ile sürülür ve daha sonra toz pudra ile sabitleştirilir ve matlaştırılır. Pudra uygulamasından sonra göz makyajına geçilebilir.
  • Esmer Gelinlere Göz Makyajı: Esmer gelinlerin göz makyajında genellikle açık pembe, gri veya mürdüm gibi renkler tercih edilir. Gözlerde kullanılan renklerin canlı olması hoş bir görüntü sağlar. Ayrıca far uygulaması gölgeli bir şekilde olmalıdır. Açık renk far göz kapağına sürülür ve diğer renklerle gölgelendirme yapılabilir. Esmer tenli bayanlar, genellikle koyu göz rengine sahiptir. Bu nedenle gölgeli göz makyajı mükemmel bir görüntü oluşturur. Ayrıca koyu tenden dolayı rimelin abartılı bir şekilde sürülmesine gerek yoktur.
  • Esmer Gelinlere Allık: Esmer hanımlara pembe tonları ve şeftali rengi allık yakışır. Şeftali rengi allık elmacık kemiklerine uygun bir şekilde sürülür ve hoş bir görüntü yaratılmış olur.
  • Esmer Gelinlere Ruj: Öncelikle esmer gelinlerin dudaklarında kullanılacak renk seçilir. Uçuk renkli ruj kullanımı hoş olacaktır. Pembe tonlarındaki rujlar da oldukça uygundur. Esmer hanımların dudaklarının kenarları dudak kalemi iyi çevrelenir ve daha sonra pembe tonlarda rujlar sürülebilir. Dudak kalemi dudakların çok daha dolgun gözükmesine yardımcı olur.
  • Esmer Gelinlere Son Rötuş: Esmer gelinlerin makyajında son olarak sabitleyici sprey kullanılmalıdır. Böylece akma gibi işlemlerin önüne geçilmiş olur. Bu şekilde makyaj tamamlanmış olur.

 

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top