Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Evde Ağda Yapımı

Evde Ağda Yapımı

Evde Ağda Yapımı

Uzun yıllardan beri süregelen istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri ağdadır. Birçok çeşidi bulunmakta ve çoğu yerde satılmaktadır fakat doğal yollarla sizler de ağda hazırlayabilir hem cebinizi hem de vücudunuzu rahat ettirebilirsiniz. Kimyasal içerikli ağdalar vücudunuzda kızarıklara ve tahrişlere neden olabilir. Bunun için evde kendi yöntemlerinizle ağda hazırlamak daha sağlıklı ve güvenilir olmaktadır.

Doğal Ağda Tarifi

Hiçbir kimyasal kullanmadan, vücudunuza zarar vermeyen ağda tarifini sizler için hazırladık.

Malzemeler

  • Çeyrek limon
  • 2 kahve fincanı esmer şeker
  • Çeyrek kahve fincanı su

Hazırlanışı

Esmer şekeri, limon suyunu ve suyu hazırladığınız bir kabın içerisine boşaltın. En küçük tencerenizde kısık ateşte pişirin. Karışımın yanmaması için ve çok güzel bir kıvam alması için sürekli karıştırmanız gerekmektedir. Esmer şeker iyice eridikten sonra ve karışım kahverengi bir renk alınca ağdanız hazır kıvama gelmiş demektir. Ağda olduktan sonra ocaktan alıp bir köşede beklemeye bırakın. Ağda soğuduktan sonra kullanabilirsiniz ve bir kabın içerisine koyarak başka bir zaman kullanmak için saklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top