Buradasın
Ana Sayfa > El ve Ayak Bakımı > Evde Ayak Bakımı İçin 7 Tavsiye

Evde Ayak Bakımı İçin 7 Tavsiye

Evde Ayak Bakımı İçin 7 Tavsiye

Güzel görünmek ve güzel kalabilmek için belli başlı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Çünkü güzel görünmenin bir limiti ve sınırı asla yoktur. Her türlü bakım güzelliğin bir parçası olmaya devam edecektir. Ayak bakımı da kesinlikle güzelliğin bir parçasıdır. Ayak bakımı yapmak aynı zamanda da sağlık için de son derece önemlidir. Çünkü ayaklar tüm vücudu ayakta tutan ve hemen hemen her türlü organ ile bağlantısı olan bir organdır. Bu nedenle ayaklara ayrı bir özen göstermek gerekir. Bunun yapabileceğiniz şeylerin kesinlikle bir sınırı yoktur. Sınırı olmayan bir şeyin içinde her zaman en iyisini seçmek gerekir. Güzel ayaklar da bakımın ve sağlığın bir parçasıdır. Yani ayakların bakımına ayrı bir özen göstermek gerekir.

 Ayak Sağlığı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir

Ayak sağlığı için yapılacak her şey aynı zamanda da ayak bakımının da bir parçası olacaktır. Güzel ayakların anlamı aynı zamanda da sağlıklı ayak emektir.  Sorunlar yaşamamak ve sağlık olmak için tabi ki dikkat edilmesi gereken belli başlı şeyler vardır. Özellikle ayak sağlığını korumak için başkasının tırnak makasını asal kullanmamak gerekir. Tırnak makası birçok mikrobu üzerinde bulundurabilecek bir alettir. Aynı zamanda da kanama durumları olabileceği için kana karışacak olan mikrop ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır. Çok basit görünen aslında oldukça tehlikeli u durum ile karşılaşmamak için dikkatli olmak gerekir. Bir başka dikkat edilecek ayrıntı ise ayakların nemli bırakılmamasıdır. Nemli olan ortamda bakteriler çok hızlı yayılacaktır. Bu da mantar enfeksiyonları gibi durumlara neden olabilecektir. Bu durumların önüne geçmek için ayaklar kesinlikle nemli bırakılmamalıdır.

Evde Ayak Bakımı İçin 7 Özel Tavsiye

Sağlıklı ve güzel görünen bir ayak sahibi olabilmek için kolay yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemler ile ayaklarınız son derece güzel ve bakımlı görünecektir. Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu uygulamalar size memnuniyet verecektir. Çünkü güzel ayaklar her zaman dikkat çekecektir. Bu nedenle bu yöntemleri denemek gerekir. Bu yöntemler şunlardır;

  • Sıcak suyun içinde bekletilen ayaklar her zaman güzel bir dinlenme yöntemdir. İyi bir dinlemek ve güzel ayaklara sahip olmak için sıcak su da ayaklarınızı bekletmelisiniz.  Dilerseniz biraz lavanta yağı da kullanacaksınız.
  • Güzel bir ayak için salatalık kürü Robotta çekilmiş olan bir adet salatalık ve badem yağı ile ayaklarınıza masaj yapmak çok iyi gelecektir. Aynı zamanda da ayak çatlakları ortadan kalkacaktır.
  • Ayaklarınızda koku oluşmasını istemiyorsanız anti bakteriyel bir sabun ile ayak bakımını yapmanız gerekir. Belli bir ayak nemlendirici ile de koku sorunu ortadan kalkacak ve güzel bir ayak görüntüsüne sahip olacaksınız.
  • Güzel ayaklar için yapılacak bir başka ayrıntı ise nemlendirici sürerek pamuklu bir çorap giymektir. Sabah ayaklarınızın çok daha yumuşak ve güzel göründüğünü göreceksiniz.
  • Ayaklardan ölü deriyi temizlemek için kullanacağınız doğal ayak taşı ile çok güzel bir ayak görünümüne kavuşacaksınız. Ayak bakımı ve güzelliği bu kadar basit ve kalıcı olacaktır.
  • Susam yağını ılık suyun içine koyarak ve bir miktar limon sıkarak çok güzel ayaklarınız olacaktır. Bakımlı ve güzel ayaklara kavuşmak çok daha kolay olacaktır. Hem de ayaklarınızın dinlenmiş olacaktır.
  • Deniz tuzu ayakların temizlenmesi ve yumuşaması için oldukça iyi bir antiseptiktir. Güzel bir ayak, ancak temiz ve parlak bir görüntü ile olacaktır. Deniz tuzu suyun içine koyulup eritilir ve ayaklarınızı içine koymanız yeterli olacaktır. Böylece harika ayaklarınız olacaktır.

 

Bir önceki yazımızda Ayak Peelingi Nasıl Yapılır? başlığı içeren makalemizde Doğal peeling tarifi, Özel peeling tarifi ve peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top