Buradasın
Ana Sayfa > El ve Ayak Bakımı > Evde Kolay Manikür Yapımı

Evde Kolay Manikür Yapımı

evde manikür yapımı

Eğer yoğun iş temposu ile kuaföre gidemiyor, titiz ve kuaförde ki manikür malzemelerini kullanmak istemiyor ya da kuaföre gitme imkanınız yok ise hemen evde manikür yapabilir ve tırnaklarınızı şekillendirebilirsiniz.

Bayanlar için el ve tırnak bakımı oldukça önemlidir. Kendisine zaman ayıran hanımlar evde kolay bir şekilde basit manikür yöntemi ile tırnak bakımını yapabilir. Evde kolay manikür yöntemi için limon ve nemlendirici kremlerden faydalanabiliriz.

Evde Kolay Manikür Yapımı

Kuaförlerde yapılan manikürler aslında elleriniz ve tırnaklarınız için zararlıdır. Bunun için evde sağlıklı manikür ile siz de tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Hem maliyet açısından hem de sağlık açısından daha yararlı olacaktır.

Manikür Yapımı İçin Malzemeler

* Tırnak etrafı için fırça

* Limon suyu

* Biraz su

* Nemlendirici krem

Evde Manikür Yapılışı

* Ellerinize manikür yaparken ilk önce ellerinizi temizce yıkayın ve tırnaklarınızın kenarları düz bir şekilde törpüleme işlemini yapın.

* Ellerinizi yıkayın ve ardından kurulayın. Tırnakların etrafına fırça ile güzel bir masaj yapın. Bu sayede tırnaklarda ki kan dolaşımı artacak ve eller daha canlı görünecektir.

* Limon suyunu sıkın ve yine tırnak etrafına masaj yapın. Limon suyunun eller için oldukça faydası vardır.

* Limon suyunun içerisinde aynı ölçüde ılık su ekleyin ve ellerinizi limonlu su içerisinde 10 dakika kadar bekletin.

* Son olarak ellerinize nemlendirici bir krem sürerek manikür işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Takma Tırnak Kullanımı başlığı içeren makalemizde takma tırnak, Takma tırnak kullanımı ve takma tırnaklar hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top