Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Evde mat saçlarınıza maske ile bakım yapın !

Evde mat saçlarınıza maske ile bakım yapın !

Bayanların en büyük sorunlarından biri de kuşkusuz saçlarıdır. Mat görünen saçlar ile dışarıya çıkmayı veya işe gitmeyi kimse istemez. Bu yazımızda size evde yapacağınız bir maske ile mat görünümden kurtulmanın yolunu anlatacağız.

Öncelikle malzemeler :

  • 1 çay kaşığı papatya(mümkünse sadece çiçek kısmı)
  • 1 çay kaşığı ısırgan otu
  • elma sirkesi

Malzemeler bu kadar. Gelelim yapılışına. papatya çiçeği ile ısırgan otunu 3/4 bardak suda 10 dakika kadar kaynatın. İçerisine 50 mililitre elma sirkesi ekleyin. Saçınızı yıkadıktan sonra masaj ile bu karışımı saçınıza yedirin.

Saçların doğallığı, canlılığı ve güzelliği için en önemli  vitaminler B vitaminleridir (B1,B2). Hormon dengesini stabilizasyonunda ve saçlar ile tırnakların sağlıklı ve canlı bir şekilde uzamasında, saç bakımında B vitaminleri kullanılmaktadır. Bu yüzden mümkün olduğunca B vitaminleri içeren besinler tüketilmelidir. Bunlara örnek olarak da ; fasulye, pancar ve esmer pirinç , B1 vitamini yönünden zengin besinlerdir. B2 vitamini içinse süt, peynir, doğal yoğurt, tahıl ekmeği ve badem tüketebilirsiniz.

Saç bakımı için verdiğimiz bu maskeyi deneyin, pişman olmayacaksınız.

Önceki yazıda suyun önemini inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

2 thoughts on “Evde mat saçlarınıza maske ile bakım yapın !

Bir Cevap Yazın

Top