Buradasın
Ana Sayfa > Saç Bakımı > Evde Muz İle Saç Düzleştirme

Evde Muz İle Saç Düzleştirme

Evde Muz İle Saç Düzleştirme

Düz saçlara elveda mı demek istiyorsunuz? Sizlere önereceğimiz özel maske tarifi sayesinde sizler de kısa zaman zarfı içinde hayal ettiğiniz saç tipine sahip olabilirsiniz. Bu özel maske sayesinde aynı zaman da saçlarınızı besleyebilir ve yeni saç oluşumunu da destekleyebilirsiniz. Kuaföre gitmeden sadece tek bir uygulama ile düz saçlara sahip olmanıza imkan tanıyacak olan muz maskesi  folat ve B6 vitamini açısından oldukça zengindir. Saç dostu olacak olan bu maske saçlarınızı nemlendirir ve etkili bir şekilde bakım yapar. Sahip olduğu vitamin ve mineraller sayesinde saçlarınızın yeniden yapılandırılmasına olanak tanır.

Muz Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • muz
  • Bal
  • Zeytinyağı
  • Badem yağı
  • Yoğurt

Hayal ettiğiniz gibi dümdüz va sağlıkla parlayan saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz özel muz maskesi tarifini uygulamaya alabilirsiniz. Maske yapımı için püre haline getirdiğimiz muz meyvesini yoğurt ile harmanlayalım. Yoğurtlu muz karışımının içerisine zeytinyağı ve badem yağı ilave edelim. Elde ettiğimiz karışım ile saçlarmıza 5 dakika boyunca masaj yapalım. Bu adım sonrasında saçlarımızı streç yardımı ile saralım ve 1 saat boyunca bekleyelim. Daha sonra saçlarımızı ılık su ile durulayalım ve tarayalım.

Doğal Yöntemler İle Saç Düzleştirme

  • Süt

Saç düzleştiren maske için 1 çay bardağı sütü püskkürtmeli cam şişenin içerisine alalım. Sprey şişe aracılığı ile sütü saç köklerine doğru püskürtelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Bu uygulama sayesinde kısa zaman da sağlıklı ve düz saç tipine sahip olabilirsiniz.

Düz Saçlar İçin Yumurta Maskesi Tarifi

  • Yumurta
  • Zeytinyağı
  • Badem yağı

Özel maske tarifi için 1 adet yumurta sarısının içerisine zeytinyağı ve badem yağı ilave edelim. Harmanladığımız karışımı saçlarımıza masaj yaparak iyice yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Daha sonra saçlarımızı ılık su aracılığı ile durulayalım. Eğer sizler de hayal ettiğiniz saç tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz özel yumurta maskesi karışımı ile tanışabilirsiniz. Düz saçlar için yumurta maskesi tarifini belirli periyotlar dahilinde kullanırsanız kısa zaman da istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Parlak, gür ve hacimli saçlara sahip olmanın zamanı.

Bir önceki yazımızda Saç Bakımı Nedir? başlığı içeren makalemizde saç bakımı, saç bakımı nasıl yapılır ve Saç tipi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top