Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Gençlik Veren Bitkiler

Gençlik Veren Bitkiler

Gençlik Veren Bitkiler

Her kadın, daima genç ve güzel kalmak ister. Bu nedenle farklı uygulamalar gerçekleştirir. Cilde gençlik veren bitkiler sayesinde doğal yollarla sağlanabilen gençlik, her kadının ilgisini çekmektedir. Bu yazıda verilen tarifler sayesinde bitkiler aracılığıyla cildinizin genç kalmasını sağlayacaksınız.

Gençlik Veren Bitkiler

Gençlik Veren Papatya

Kaynar suyun içerisine bir tutam papatya atın ve bir süre sonra bu karışımı süzün. Daha sonra bu papatya suyu ile ıslattığınız havluyu yüzünüze koyun. Ardından soğuk su ile ıslattığınız havluyu yüzünüze koyun. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın ve son olarak soğuk havlu ile uygulamayı sonlandırın.

Gençlik Veren Şamdan Çiçeği Toniği

Bir cezvenin içinde iki fincan suyu kaynatın ve içerisine bir tutam şamdan çiçeğini parçalayarak atın. Daha sonra altını kapatın ve yarım saat kadar dinlendirin. Soğuduktan sonra bu karışımı süzün. Temiz olan yüzünüze günde iki kere uygulayabilirsiniz. Bu tonik yüzünüzde kuruduktan sonra gündüz veya gece kreminizi uygulayabilirsiniz. Cilt gençleştiren şamdan çiçeği toniğinin uygulaması bu kadardır.

Gençlik Veren Gül Suyu

Cildi en iyi temizleyen araçlardan bir tanesi de gül suyudur. Gül suyu ile günde iki kere yüzünüzü yıkamanız, hem hoş bir görünüm hem de sağlıklı bir cilt oluşmasını sağlar. Gün içerisinde istenilen miktarda gül suyu uygulaması yapılabilir. Ayrıca gül suyunu yüzünüze sürdükten sonra tekrar su ile yıkanmasına gerek yoktur.

Gençlik Veren Greyfurt

Cildin beslenmesine büyük katkı sağlayan greyfurtu kullanmak için öncelikle meyve sıkacağında sıkmanız gerekir. Daha sonra çıkan suyu akşamları yüzünüze ve boynunuza sürebilirsiniz. Greyfurt suyunu yüzünüzde yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp gece kremini uygulayabilirsiniz.

Gençlik Veren Zambak Çiçeği

9-10 adet zambak çiçeğini parçalayın ve koyu renkli bir cam şişenin içerisine koyun. Üzerine, zambak çiçeğini kaplayacak kadar badem yağı ilave edin. Daha sonra bu şişeyi güneş gören bir yerde 21 gün boyunca muhafaza edin. 21 günün ardından oluşan bu losyonu, akşamları cildinize sürüp 30 dakika beklettikten sonra durulayın. Zambak çiçeğinin suyu hücreleri yenilediği gibi cildin sağlıkla parlamasına yardımcı olur.

Gençlik Veren Kiraz Suyu

10-15 adet kirazın suyunu çıkardıktan sonra bu suyu yüzünüze sürün ve 15-20 dakika kadar bekletin. Bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Bu losyon cildi yeniler ve ince kırışıklıkların azalmasını sağlar.

 

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top