Buradasın
Ana Sayfa > Sağlık > Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

gobek-eritme-hareketleri

Göbek bölgenizdeki yağlardan şikayetçi iseniz önereceğimiz egzersiz hareketleri ile hayalinizde düz ve fit karına siz de sahip olabilirsiniz. Diyetler sonucunda hızlı kilo verildiği takdirde karın bölgesinde hafif sarkmalar meydana gelebilir. Bu nedenle bu bölgeye diyetten sonra ayrı önem göstermek gerekir. Egzersizlere başlamadan önce en az 10 dakika ısınma hareketi yapmanız oluşabilecek sakatlanma ve ağrıların önüne geçecektir.

Hareket 1

Yere sırt üstü uzanarak elleriniz başınızın altına yerleştirin ve bacaklarını da ileriye doğru uzatın. Başınızın kalkık pozisyonda olmasına dikkat edin. Bacaklarınızı ve başınızı birbirine yaklaştırıp uzaklaştırın. Bacaklarınızı açarken nefes alın, toplarken ise nefes verin. Günde 15 defa tekrarladığınız takdirde etkili bir yöntemdir.

 

Hareket 2

Sırt üstü yere uzanarak bacaklarınızı havaya kaldırın. Kollarınızı yanlara alın ve başınız yere değsin. Bu pozisyondayken 5 defa derin nefes alıp verin. Hareketi yaparken bacaklarınıza paralel uzattığınız kollarınızı da yanlara doğru hareket ettirin. Yüzüyormuş gibi ayaklarınıza ve yan taraflara paralel olarak hareket ettirin.

 

Hareket 3

Yere sırt üstü uzanır vaziyette iken bacaklarınız kıvırın. Tabanlarınızı yere değdirin. Başınızı hafifçe kaldırarak sanki bir iple tırmanıyormuşçasına hareket edin. Hareketi 10 defa yaptıktan sonra diğer elinizle de aynı hareketi 10 defa gerçekleştirin. Daha sonra kendinizi rahat bırakarak derin nefes alın.

 

Hareket 4

Başınız ve ayaklarınız yerde bacaklarınızı kıvrılmış bir şekilde birleştirin. Nefes alırken bacaklarınızı sağa ve sola doğru hareket ettirin. Hareketi 5 defa tekrarlayın.

 

Hareket 5

Standart bir göbek eritme hareketi olan mekik çekmek de oldukça etkili bir yöntemdir. Günde 10 defa mekik çekmek çok işinize yarayacaktır.

Bir önceki yazımızda Dişlerimizi Korumak için Neler Yapmalıyız? başlığı içeren makalemizde diş bakımı, diş sağlığı ve diş sağlığını korumak için neler yapmalıyız hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top