Buradasın
Ana Sayfa > Genel > Göz altı kapatıcısı nasıl kullanılmalı?

Göz altı kapatıcısı nasıl kullanılmalı?

Araştırmalara göre 10 kişiden 9’unun göz altı morlukları bulunmakta. Gözümüzün altında ki deri vücudumuzda ki en ince ve en hassas deridir. Bu nedenle göz altı derisi şeffaflaştıkça altından geçen damarların taşıdığı kan daha çok gözükür. Buda dışarıya morluk olarak yansır. Göz altı morluklarının yüzlerce sebebi olabilir. Bunları gidermek için aylarca hatta yıllarca uğraşabilirsiniz. Ama bu çağda bunca teknolojik alet kullanırken onlardan kurtulmak çok zor. Geriye yalnızca bir seçenek kalıyor oda onları kapatmak.Yani kapatıcı kullanmak. Baştan söyleyelim göz altlarına ne kadar kapatıcı kullanırsanız morluklar da zamanla o kadar artar.Göz altlarımız çok hassastır bu nedenle kapatıcıyı sürerken verdiğimiz hasar, kapatıcının gün boyu gözenekleri tıkaması ve kapatıcıyı çıkarırken verdiğimiz hasar ile göz altlarımıza daha çok zarar veririz ve morluğa yol açarız.

 

Eğer kapatıcı kullanmaya karar verdiyseniz bir kaç püf noktayı bilmelisiniz. Öncelikle kırışıklıklarınıza dolmayacak ince yapılı hafif bir kapatıcı seçmelisiniz ve renginin ten renginizden bir ton açık olduğundan emin olun. Uygularken de yüzük parmağınızla yavaşça bastırarak kapatıcıyı sürmelisiniz. Yüzük parmağımız elimizde ki en nazik parmaktır. Göz altlarımız da en nazik bölgemiz olduğuna göre fazla yüklenmeden yüzük parmağıyla kapatıcıyı sürmek en iyisi kapatıcı uygulama yöntemidir. Kapatıcı krem sürer gibi sürülmemelidir çünkü bu kırışıklıklara dolmasına yol açar ve sizi daha yaşlı gösterir. Yüzük parmağınız ile küçük bastırma hareketleri yaparak kapatıcıyı sürmelisiniz ve eğer bir kat morluklarınızı kapatmadıysa ikinci katı sürmelisiniz. Türkiye’de uygun fiyatlı iyi iş çıkaran kapatıcı  çok yok ama size kırışıklara dolmayacak ve aydınlatıcı etkisi olan, tüm bloggerların sevdiği Maybelline Dream Lumi Touch adlı bir kapatıcı önerebiliriz. Aşağıda resmi bulunan kapatıcıyı Watsons ve Gratis’lerden bulabilirsiniz. İyi alışverişler.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top