Buradasın
Ana Sayfa > Makyaj > Göz Kalemi Rengini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göz Kalemi Rengini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göz Kalemi Rengini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göz makyajının en önemli ürünlerinden olan göz kalemini doğru seçmek makyajımızın başarısını artıracaktır. Kalem seçiminde en önemli etken gözlerimizin rengidir. Kalem seçerken göz rengimizi ortaya çıkaracak renkleri tercih etmeliyiz. Böylece daha hoş bir görüntü elde edebiliriz. Bu nedenle yeşil gözler için kullanılacak kalem rengi ile kahverengi gözlere uygulanacak kalemlerin rengi farklılık gösterir

  • Yeşil gözler için uygun göz kalemi renkleri kahverengi, siyah ve gri tonlardaki kalemlerdir.
  • Mavi gözler için de siyah, lacivert ve mor tonlar çok uygundur.
  • Kahverengi gözlere sahip kadınlar ise hemen hemen tüm renkteki göz kalemlerini kullanabilirler. Mavi, kahverengi, siyah tonlar kahverengi gözlere çok yakışır

Göz kalemi seçiminde ten rengini de göz önünde bulundurmak gerekir.

  • Esmer kadınların koyu renkte kalemleri tercih etmeleri daha doğal bir görüntü sağlayacaktır. Açık tonlar esmer kadınlarda oldukça yapay görünür.
  • Açık tenli iseniz siyah kalemler yerine kahverengi ve gri renkteki kalemleri seçmenizi öneririz.

Uygulanacak göz kalemi rengini belirlerken kullanılacak farın rengini de göz önünde bulundurmalı, far rengi ile uyumlu renkleri tercih etmeliyiz. Çok açık tonlardaki farlara siyah kalem uygulamak doğal görüntümüzü alıp götürebilir.

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top