Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Gözaltı şişlikleri için ne yapılmalı?

Gözaltı şişlikleri için ne yapılmalı?

Göz, bizim en önemli organımızdır. Gerek görme duyusunu gerçekleştirdiğinden gerekse en çok öne çıkan estetiği ve güzelliği sağlayan organ olduğundan oldukça önemlidir. Gözaltı şişlikleri ise bir o kadar moral bozucu ve estetik bozucudur. Çoğu zaman makyaj ile kapatmaya çalışsak da pek beceremeyiz. Çünkü kalıcı çözüm olmadığı gibi makyaj içerisindeki kimyasallar göze zarar verebilmekte.  Gözaltı şişliklerinin çeşitli nedenleri vardır. Elbette ki etkili çözüm için önce sorunun kaynağını bulmamız gerek. Sürekli bu şikâyetiniz varsa mutlaka doktora görünün. Ama arada oluşan zararsız gözaltı şişlikleri için size önemli çareler anlatacağım.

Gözaltı şişlikleri, deride kırışıklık ve sıvı birikmesi yaptığından yüzde kötü görünüm yaratır. Gözaltı şişlikleri en çok stres, yorgunluk, tıbbi hastalıklar, kullanılan ilaçlar, uykusuzluk ile oluşur.

Kafein hızlı emilim, toparlanma sağlar. Bu yüzden bu şişliklere kafein içeren kremler sürmek oldukça yararlı olur.

Uykunuzu tam alın. Sağlıklı bir uyku en az 7 saat sürmelidir.

Şiş kısma dilim dilim doğranan salatalıkları bırakın. Salatalık fazla suyu ve ödemi büzüştürür. Şişliğin inmesini sağlar.

Buz uygulamak da oldukça yararlı. Buz koyup 3 dakikayı geçmeyecek şekilde soğuk kompres yapmak gerekir.

Soğan oluşan ödemi azaltır. Haşlanmış ılık bir soğanı bütün olarak gözaltına bırakın. Şişlikler kaybolduğu gibi şişliğin bıraktığı morluk ve izler de yok olacaktır.

Sağlıklı ve mutlu kalmanız dileğiyle.

Bir önceki yazımızda Günlük Topuz Modeli başlığı içeren makalemizde günlük topuz, günlük topuz modelleri ve saç modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top