Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Güneş lekelerinden korunmak için Frozen !

Güneş lekelerinden korunmak için Frozen !

Yaz aylarının iyice bastırması ile birlikte güneşin etkisi de iyiden iyiye hissediliyor. Ülkemizin büyük bir kısmı da bu sıcak havanın etkisi altında. Bu yazımızda size güneş lekelerinden korunmak için bir frozen önerimiz olacak.

Frozen tarifine geçmeden önce birkaç tavsiye vermek istiyorum. Güneşe çıkmadan önce bir tatlı kaşığı kadar mandalina yağını cildinizin güneş görecek olan yerlerine sürdüğünüzde güneş kremi gibi koruma sağlayacaktır. Karoten zengini olan şeftali suyuna sadece 1 damla mandalina yağı ekleyerek bronzlaşmayı kolaylaştırıp güneş lekelerinden daha fazla korunabilirsiniz.

Gelelim frozen tarifine.

Güneş lekelerinden koruyucu bronzlaştırıcı frozen

Öncelikle malzemelerden bahsedelim. Frozen için havuç, şeftali, yeşil elma, buz küpleri ve nane yaprağı malzemelerimiz. Hepsinden 1 er adet bulundurmak yeterli. Yapılışı ise şu şekilde ;

  • Yapılışına geçmeden önce bütün malzemeleri iyice yıkamak gerekiyor. Ardından hepsini blender’dan geçirip püre kıvamına getiriyoruz. Buz küplerini de blender ile parçalayıp karıştırıyoruz. Nane yaprağı ve elma dilimleriyle süslediğimizde, frozenimiz hazır.

Bir önceki yazımızda Yoğurt Maskesi ve Peeling başlığı içeren makalemizde yoğurt ile peeling, yoğurt maskesi nasıl yapılı ve Yoğurt Maskesi ve Peeling hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top