Buradasın
Ana Sayfa > Saç Bakımı > Günlük saç bakım önerileri

Günlük saç bakım önerileri

günlük saç bakımı önerileri

Günlük saç bakım önerileri Saç yıkama

Saçınızın güzel olması için öncelikle temiz olması çok önemlidir. Şampuanın etkisi de bir o kadar önemlidir. Ve kullandığınız tarakta bir o kadar önemlidir. Hangi tarağı kullanıyorsanız tarağınızı sık sık sabun ve sıcak suyla temizleyin.

– Şampuan öncesi saçınızı kir ve tozdan kurtarmak için tarayın. Bu işlem saçınızın daha güzel temizlenmesini sağlayacaktır.

– Krem kullanıyorsanız ve kullandığınız kremin herhangi bir bakım özelliği yoksa sadece saç uçlarınıza sürün ve bol su ile yıkayın. Saç derinize temas etmemesi gerekir. Unutmayın saç derisinin asit seviyesi çok fazladır. Bu nedenle bazik özellikli olan şampuan veya sabunlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Saç tellerinin kurumasına ve hücrelerin tellerden ayrılmasına neden olursunuz.

– Saçınıza kulladığınız şampuanın köpürme oranı, içeriğinde bulunan köpürtücü maddelere ve ayrıca suyun sıcaklığına bile bağlıdır. Bununla birlikte saçınız ne kadar kirliyse köpürme oranı o kadar düşer. Su ne kadar kireçli veya sert ise o kadar şampuan kullanmak gerekir . Unutmayın ki köpüren saç çok temiz oldu anlamını taşımıyor.

Günlük saç bakım önerileri Saç Bakım

– Düz bir saça sahipseniz şikayetiniz yağlanmadır. Bunun önüne geçmek için günlük olarak derin temizleyici şampuan kullanmanız gerekir. Bununla birlikte ek olarak yağ birikimini önleyecek temizleyici jel uygulayın. Saçınız kıvırcıksa ,sorununuz kuruluktur. Bunun için ise nemlendirici şampuan ve krem kullanın. Yıkama işlemi yaptıktan sonra saçınızın suyunu havlu yardımıyla alıp 4-5 damla silikon bazlı parlaklık verici serum uygulayın. Saçınızın kalınlığına göre bu miktarı arttırabilirsiniz. Son olarak saçınızı elinizle açın ve kendi haline bırakın. Bu şekilde kuruması gerekiyor.

Saçınız dalgalıysa , parlaklık artırıcı bir şampuan ve krem kullanabilirsiniz. Bu ürünü kullanmadan önce iyice çalkalamayı unutmayın . Geniş dişli tarak yardımıyla saçlarınızın uçlarını açın. Uçlardan başlayarak köklere kadar silikon bazlı parlaklık verici spreyi uygulayın. Fön makinenizle kuruturken bigo deninen fönle kurutun.

Yaz aylarında saçlarda daha büyük bir değişim görünür. Bunun için saçınızın ve saç derinizin bakıma daha çok ihtiyacı vardır. Özellikle saçınız boyalı ya da permalıysa daha büyük bir özen göstermeniz gerekir. Kullandığınız ürünlerin güneş ışınlarına engel olmasını sağlamasına dikkat edin.Saçlarınıza bakım maskeleri kullanırken nem oranının yüksek olmasına bakın. Bu nem verecek bakım maskeleri uygulayarak besleyin. Bu sayede saçınız canlı ve parlak bir görünüme ulaşacaktır.

Günlük saç bakım önerileri Boya işlemi

– Boya ilk defa yaptıracaksanız kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Böyle birşeye engel olmak için öncelikle boyayı bir tutam saçta uygulayın ardından güzel bir sonuç aldığınızda bütün saçınıza sürün. Bu şekilde daha tedbirli davranmış olursunuz.

– Saç diplerinize dudak balmlarından sürebilirsiniz. cildinizle saçınız arasında pek bir fark yoktur.

– Saçınızı boyadınız ve yüzünüzde enteresan yerlere sürüldü. Bunun biraz çıkması zor oluyor. Öncesinde cildinizin etrafına vazelin sürebilirsiniz. Vazelin sürmeyi unuttuğunuzda üzülmeyin. Boyanın bir kısmını saklayın ve taze boyayı sürdükten sonra ılık suyla yıkayın. Çıktığını göreceksiniz. Saçınıza ışıltı ve parlaklık kazandırmak kim istemezki . Bunun için boyalı saçlar için hazırlanmış şampuanları tercih edin. Bu boyalar yeniden yenilendirici özelliğe sahiptir. Artı olarak enerji verici bir serumla düzenli olarak bakım yapın..

Bir önceki yazımızda Saç Bakımı İçin Menekşe Yağı başlığı içeren makalemizde menekşe yağı, saç bakımı ve saç dökülmesi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top