Buradasın
Ana Sayfa > Diyet > Hurma Kilo Aldırıyor Mu?

Hurma Kilo Aldırıyor Mu?

Hurma Kilo Aldırıyor Mu?

Özellikle Ramazan aylarının ramazan sofralarında olmazsa olmazlar arasında yer alan Hurma, şüphesiz herkesin en çok sevdiği lezzetlerin de arasında yer almaktadır. Kimi insanlar hurmayı oldukça fazla sevdiklerinden dolayı günlük yaşantılarında da doğal olarak çok sık tercih edebiliyorlar. Besin değeri ve kalori oranı çok fazla olan hurma kilo aldırıyor mu tüketen kişilerin çok merak ettiği konuların başında yer alıyor. Fakat ilk öncellikle belirtmemiz gereken önemli bir konu ise hiçbir besin kilo aldırma ya da verdirme de etkin değildir. Her besinin içerisinde enerji barınmaktadır. Bu enerji de doğal olarak karbonhidrat, protein, yağ, mineral ve vitaminlerden oluşmasına neden olmaktadır.

Her besinin içerisinde enerji barınmaktadır. Bu enerji de doğal olarak karbonhidrat, protein, yağ, mineral ve vitaminlerden oluşmasına neden olmaktadır. Hurmanın içerisine göz attığımızda ise lif, karbonhidrat ve lifin oldukça fazla olduğunu ve çok fazla hurma tüketiminin de ister istemez kilo aldırabileceğini ortaya çıkarmaktadır.

Dolayısı ile baktığımızda hurma kilo aldırır mı sorularına cevap olarak günlük ihtiyacın alınabileceği dozdan fazlasının tüketilmesi tabi ki her yiyecekte olduğu kadar hurmada da geçerli bir durum olarak ortaya çıkmaya neden oluyor.

Hurma Kaç Kalori, Kaç Tane Yersem Kilo Alırım?

Günlük yaşantımız içerisinde pek çok kişi artık kilo almamak adına pek çok hesap yapmaya başlamaktadır. Özellikle diyet programlarına ayak uyduran bay ve bayanlar için hurma kaç kalorı merak ediliyor. Bir adet hurma tüketildiği zaman toplamda 9, 8 gr. Karbonhidrat, 0, 3 gr. Protein ve 0, 1 gr. yağ vücudunuza nüfuz etmiş olacaksınız. Çünkü bir adet hurma protein, şeker ve yağ bakımından saymış olduğumuz bu tür özellikleri taşımaktadır. İnsanlar için her ne kadar en önemli enerji kaynaklarının arasında hurma yer alsa da fazla tüketilmesi ne yazık ki çok fazla kilo almanıza neden olabilecektir.

Fazla Hurma Tüketmek Hurma Kilo Aldırıyor

Her şeyin fazlası insan hayatı için büyük bir olumsuzluk taşımaktadır. Bunun farkında olan sizlerde artık daha dikkatli olmalı ve fazla hurma tüketimi konusunda uzaklaşmalısınız. Bu durum hem sağlığınızı hem de kilo alımınızı olumsuz yönde etkiler.

Bir önceki yazımızda Diyet İçecekleri Nelerdir? Neleri Tüketebiliriz? başlığı içeren makalemizde Diyet içecekleri, Diyet içeceklerle kilo vermek ve yeşil çay hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top