Buradasın
Ana Sayfa > Genel > İndüksiyonlu Ocak Nedir? Nasıl Çalışır?

İndüksiyonlu Ocak Nedir? Nasıl Çalışır?

İndüksüyonlu Ocaklar

İndüksiyonlu Ocak Nedir? Nasıl Çalışır?

İndüksiyonlu ocaklar 3.nesil ocaklar olarak ifade edilmektedir. Bu sistemle ocak değil de, ocağın üzerine konulan yiyecek kapları ısınmaktadır. Bu sayede mekanizma hızlı bir şekilde ısı yayımı sağlar. Sadece kabı ısıtan bu sistemin elinizi yakma gibi bir olasılığı da bulunmamaktadır.

Bu sistem nasıl bunu sağlıyor?

Bu tür ocakların tanımını açık devre kombinasyonu ile açıklayabilmek mümkün. Sadece ocağın üzerine kap koyduğunuzda işlev görmeye başlar ve ısı yayımı oluşmaya başlar. Manyetik alan sayesinde kabı algılayan bu sistem gelecek yıllarda çok tercih edilecek gibi gözüküyor.

Isı yayımı ise otomatiktir. Bu sayede fazla enerji kaybının önüne geçmiş olunur. Örneğin orta boyda olan bir ocağın gözü tam verimle yanıyor iken 900 BTU ısı sağlar. İndüksiyonda ise ocak gözü 1.25 KW olarak belirtilir. Aradaki farkı gerekli formüllerle hesaplayabilirsiniz.

En büyük fayda zaman tasarrufu olarak belirtiliyor. 1 litre su kaynama süresi yarı yarıya düşebilmektedir. Böyle bir cihazı kullanmak isterseniz eğer unutmamalısınız ki indüksüyona özel kaplar vardır. Yiyeceklerinizi bunlarla ısıtacaksınız. Aksi halde sonuç alamazsınız.

Bir önceki yazımızda Saadet Işıl Aksoy Fotoları başlığı içeren makalemizde Saadet Işıl Aksoy, Saadet Işıl Aksoy boyu ve Saadet Işıl Aksoy fotoları hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top