Buradasın
Ana Sayfa > Güzellik > Kalın Kaşlara Sahip Olmak için Neler Yapılabilir?

Kalın Kaşlara Sahip Olmak için Neler Yapılabilir?

Kalın Kaşlara Sahip Olmak için Neler Yapılabilir?

Kaşlar gözlerin anlam ve ifadesini tamamlayan önemli unsurlardandır. Biçimli ve güzel bir kaş bakışlarımızı da değiştirebilir. Özellikle kalın kaşlar doğal bir görünüm sunarak daha da hoş bir görüntü elde etmemizi sağlar Bu nedenle, ince kaş yapısına sahip kadınlar daha kalın kaşlara sahip olabilmek için çeşitli yöntemlere başvururlar.

Kaş Kalemi

Kaşları olduğundan daha kalın göstermenin pratik ve hızlı yollarından bir diğeri ise kaş kalemi kullanmaktır. Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz kaş kalemlerini boşlukları doldurmak ve kaşlarınızı belirginleştirme için kullanabilirsiniz. Ancak kalem seçiminde oldukça dikkatli olmalı orijinal kaş renginize uygun bir tonu tercih etmelisiniz. Aksi takdirde doğal bir görünüme sahip olayım derken yapay bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kaş Kiti ile Kalın Kaşlar

Kalem ile şekil verilen kaşları kaş kiti ile boyayabilirsiniz. İnce ve seyrek kaşlara sahip kadınların başvurduğu makyaj hilelerinden biri olan kaş kitlerini kullanarak daha kalın kaşlara kolayca ve kısa zamanda sahip olabilirsiniz. Açık ve koyu kahverengi tonlarında olan kaş kitlerini kitin kutusunda bulunan fırça yardımı ile uygulayabilirsiniz.

Kalınlaştırdığınız kaşların gün içinde dağılmalarını engellemek için kaş spreyi kullanabilirsiniz. Ancak kaş spreyini çok sık kullanmamanızı, gün sonunda ise kesinlikle iyice temizlemenizi öneriyoruz.

Kalın Kaş Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

  • Daha önce de belirttiğimiz gibi kaş renginize uygun kaş kalemlerini tercih etmelisiniz. Siyah kaşların arasını yine siyah bir kalem ile doldurmak çok koyu bir görüntü elde etmenize neden olur. Bu nedenle uzmanlar kaşlarınızın renginde 2 ton açık bir kaş kalemini kullanmanızı önerirler. 2 ton açık renkteki kalem çok daha doğal bir görüntü elde etmemizi sağlar.
  • Kalem ve kit yardımı ile kalınlaştırılan kaşların boyuna olabildiğince müdahale etmeyin. Bu, oldukça yapay bir görüntü oluşmasına neden olur.
  • Kaşlarınızı kalınlaştırdıktan sonra daha da dikkat çekici olması için alt kısmına ya da tüm çevresine aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.
  • Kaş kalınlaştırma işlemi ile her gün vakit kaybet istemeyen kadınlar ise kalıcı kaş uygulaması ile bu dertten kurtulabilirler. Ancak kalıcı kaşlar da oldukça yapay göründüğü için bu uygulama sadece hiç kaşı olmayan kadınlara önerilir.

 

Kalın ve doğal bir görünümlü kaşlara sahip olabilmek için biraz zaman ve özen işe yarayacaktır.

 

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top