Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Kaliteli Tonik Markaları

Kaliteli Tonik Markaları

kaliteli-tonik-markalari

Cildi temiz tutmak sağlıkla parlaması için yapılacakların başında geliyor. Cildinizi yıkadıktan sonra gözenekleri sıkılaştırmak ve derinlemesine temizlemek için nemlendirici kullanmadan önce tonik kullanmak şart. Özellikle sivilcelenmeye meyilli ve yağlı cilde sahip olanların tonik kullanımı aksatmamaları gerekiyor. Yağlı ciltte gözenekler açıktır, tonik yardımı ile sıkılaştırabilirsiniz. Yağlı cilde sahipseniz alkol oranı biraz daha fazla olan tonikleri seçmeniz daha iyi sonuç almanızı sağlar.

Bu yazımızda gözenekleri sıkılaştıran ve sivilce oluşumunu engelleyen kaliteli tonik markalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Kaliteli Tonikler

  • Kiehl’s Ultra Facial Yağsız

Bu tonik ciltteki fazla yağı başarılı bir şekilde arındırır. Arındırma işlemi esnasında cildin PH değerini de muhafaza eden Kiehl’s Ultra Facial Yağsız tonik aynı zamanda paraben, parfüm ve yağ içermiyor. (55 TL)

 

  • Diadermine Essentials Yatıştırıcı Tonik

Hassas ciltler için kullanımı uygun olan bu marka dermo-lipid aktivatör içermektedir. Yatıştırıcı etkisi ile ciltteki kızarıklık ve pullanmalara da iyi gelmektedir.(13 TL)

 

  • L’Occitane Melek Otu Toniği

İçeriğinde alkol bulunmayan bu ürün melek otu ve yağ barındırıyor. Cildi arındırırken nemlendirici bir bakım da sağlıyor. (77 TL)

 

  • Clinique Arındırıcı Tonik

Hücre yenilenmesine yardımcı olan bu tonik kuru ve hassas ciltler için idealdir. Yağsız ve parfümsüz yapısı ile doğal bir temizlik imkanı sağlamaktadır. (69 TL)

 

  • Yves Rocher

Cildi toksinlerden arındırma canlandırma konusunda oldukça başarılı olan bu tonik özellikle orta yaş kadınlar için uygundur. İçeriğinde beyaz çay, yeşil çay ve Madagaskar çayı bulunmaktadır. (28 TL)

 

  • Babor Rose

Bu tonik temizlemenin yanı sıra soyma işlevi de görerek cildin yenilenmesini sağlamaktadır. İçeriğindeki gül suyu sayesinde yatıştırıcı bir etkisi de bulunan tonik parfüm ve alkol içermemektedir. Dolayısıyla yağlı ciltler için kullanımı uygun değildir. (120 TL)

 

 

Bir önceki yazımızda 2016 Kış Ruj Renkleri başlığı içeren makalemizde 2016 ruj çeşitleri, avon ruj ve en iyi ruj rengi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top