Buradasın
Ana Sayfa > Cilt Bakımı > Karınca Yumurtasının Yağı

Karınca Yumurtasının Yağı

Karınca Yumurtasının Yağı

Tüm vücutta ve yüzde uygulanabilen karınca yumurtasının yağı, birçok avantaja sahiptir. Gençlik ve güzellik gibi alanlarda sağladığı faydaların dışında tüyleri yok etme alanında da oldukça olumlu sonuçlar doğurabilir. Karınca yumurtasının faydalarından dolayı eski zamanlarda Anadolu’da ve Batı’da yeni doğan çocuklara karınca yumurtası yağı sürülürmüş. Böylece oluşabilecek fazla tüylenmenin önüne geçilebilirmiş. Aynı zamanda kadınlar, tüylerini aldıktan sonra bu bölgelere karınca yumurtasının yağını sürerler.

Karınca yumurtası yağı günümüzde de kullanılmaktadır. Herhangi bir yan etkiye sebep olmaması ve kolay kullanımı nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Aktarlardan da rahatlıkla satın alabileceğiniz bu ürünler, etkili sonuçlar vermektedir.

Karınca Yumurtası Yağının Kullanımı

Karınca yumurtası yağını, akşamları yatmadan önce bir iki damla alarak süreceğiniz bölgeye bir süre masaj yaparak yedirin. Sabah cildinizi temizlemeniz daha sağlıklı olur. Çünkü cildin nefes alması gerekmektedir. Diğer 4 gün de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Tüy sorunu yaşadığınız bölgeye epilasyon uyguladıktan sonra veya cımbız, ağda gibi yollarla tüyleri aldıktan sonra birkaç damla alarak masaj yapabilirsiniz. Karınca yumurtası yağını, epilasyon yaptığınız gün dahil olmak üzere 5 gün boyunca geceleri uygulayabilirsiniz. Bu uygulama sürecini düzenli bir şekilde devam ettirdiğinizde 5-6 ay sonra tüylenmenin azaldığını görür ve olumlu sonuçlarına şahit olursunuz. Lazer uygulamasına nazaran çok daha acısız ve basit olan bu tedavi şekli, maddi açıdan da çok daha faydalıdır.

İster aktardan aldığınız, isterseniz doğal yollarla elde ettiğiniz karınca yumurtasının yağını, yeni doğmuş bebeğinize gönül rahatlığıyla uygulayabilir ve ileride oluşacak tüylenmenin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca bu yağ, tüylenme oluşan veya oluşabilecek her bölgede kullanılabilir.

Bir önceki yazımızda Kalın Kaş modası başlığı içeren makalemizde kalın kaş, kalın kaş modası ve kalın kaş modelleri hakkında bilgiler içermektedir.

Bir Cevap Yazın

Top